Site Loader

PARA KASASI;

Para kasası, bu değildir 🙂

Para kasası, yalnızca nakit para, çek, senet ve maddi değeri olan kâğıtların korunmasına yönelik olarak tasarlanmış olabileceği gibi ile yangına, tahribata ve hırsızlığa karşı koruma gereksinimi duyulan her türlü eşya, evrak, belge, dosya ya da kıymetli varlıkların güven içinde saklanması ve korunması için kullanılan bir kasa olarak da tasarlanabilir. Çelik para kasası, ekstra sağlamlaştırılmış yoğun çelik dış yüzeye ve para, silah ve diğer kıymetli varlıkların birlikte korunması için çok amaçlı olarak da üretilebilir.

Saklanması gereken eşya, evrak ve diğer değerli varlıklar ne kadar çok ve çeşitliyse,  çelik para kasasında bulunması gereken özellikler de o derece nitelikli olmalıdır.  Bu nedenle, piyasada farklı amaçlar için koruma özelliği ve güvenlik derecesi arttırılmış çelik kasalar bulunmaktadır.  Genel olarak, para, mücevher, kıymetli varlıklar ve hırsızlık veya yangın durumunda kişiyi zor durumda bırakabilecek, pasaport, tapu gibi evrakların korunması için yüksek ısıya dayanıklı, hırsızlık durumunda caydırıcı özelliğe sahip yüksek güvenlikli şifreleme özelliği olan kasalar ofis veya ev kullanımında tercih edilebilir.

Para kasası, maddi varlıkların güvenliğini sağlayan bir gereksinim olarak, iyi tasarlanmış ve estetik dizayna sahip özellikler ile ev veya ofis mobilyanızı tamamlayıcı dekoratif bir öğeye de dönüştürülebilir. Böylelikle, hem kıymetli varlıkların güvenliği yüksek derecede sağlanırken, hem de mekânın dekorasyonu tamamlanmış olur.

Ayrıca para kasalarında, kasanın kalitesini, güvenirliğini ve koruyuculuğunu arttıran bazı ilave özellikler bulunmaktadır:

Dokunmatik ekranlı para kasası
  1. Görünürlüğü kolaylaştıran dijital LED ekran
  2. Montaj yazılımı ile birlikte genişletme vidasının olması
  3. Çelik kasanın bataryasının tercihen, karbon çinko batarya olması
  4. Kasanın Sağlam, parlak ve pürüzsüz dış yüzeye sahip olması

Bu tip özellikler para kasanızın kullanışlılığı, güvenliği ve koruyuculuğunun arttırılması mümkün olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir