Site Loader

Çelik para ve değerli eşya kasaları evlerde, ofislerde ve iş yerlerinde nakit para, altın ve gümüş gibi değerli kuyum eşyaları ve anlaşmalar, sözleşmeler ve senetler gibi büyük bir öneme sahip evrakların saklanması için kullanılan eşyalardır. Bu kasaların elektronik modellerinde koruma için anahtarlı kilit mekanizmasının yanı sıra şifre ile açılan kilitler kullanılmıştır. Bu elektronik kilitler gereken gücü pillerden alır. Bu nedenle kasanın elektronik kilidinin pilinin belli bir aralıkta değiştirilmesi gerekmektedir. Piller değiştirilmez ise bittiği zaman kilit açılmaz. Bu durumla karşılaşan insanlar bilir kişilerden çelik kasa pili bitti nasıl açılır konusunda yardım isterler.

Çelik Kasa Pili Bitti Nasıl Açılır Ve Şifre Nasıl Ayarlanır?

Yeni satın aldığı elektronik kilitli ve şifre korumalı çelik kasayı kullanmak isteyen kişilerin kullanma kılavuzunu dikkatli bir şekilde okuması gerekir. Bu kılavuzda şifrenin nasıl ayarlanacağı ve kilidin nasıl çalıştığı ile ilgili açıklamaların yanı sıra çelik kasa pili bitti nasıl açılır gibi soruların cevapları bulunur. Çelik kasanın kilidini devreye sokmak için tek yapılması gereken kapağı kapadıktan sonra kilidin kolunu döndürmektir. Daha sonra elektronik kilit otomatik olarak devreye girer. Kasanın yeni kullanıcıları mutlaka hali hazırda gelen şifreyi değiştirmelidir. Birçok kasanın fabrika ayarlarına göre ilk şifreleri 1’den 6’ya kadar olan ardışık sayılardır. Şifrenin değiştirilmesi için öncelikle bu şifrenin girilmesi gerekir. Daha sonra belirlenen şifre girilerek yeni şifre oluşturulur.

Çelik Kasa Pili Bitti Nasıl Açılır Ve Pil Nasıl Değiştirilir?

Elektronik donanıma sahip çelik kasalarda zamanla pil tükenir. Pilin bitmeye başlaması durumunda kilit uyarı sesleri verecektir. Bu uyarı seslerini duymaya başladıktan hemen sonra pil değiştirme işlemi yapılmalıdır. Pillerin yenisi takılmazsa çelik kasa pili bitti nasıl açılır gibi problemler ortaya çıkabilir. Piller genellikle kasaların şifre girmek için konulmuş tuşlarının alt kısmında yer alır. Bu parçanın yerinden çıkarılarak piller bulunduğu yerden alınır ve yenileri takılır. Elektronik kasalarda pil bitmesine bağlı oluşan sorunlarınıza yardımcı olabilmek için çelik kasa servis hizmeti sunuyoruz.

  1. Huntertec Cdm 2500 satın aldım kasa.com.tr sitesinden. Esenyurt adresime ertesi gün teslimat yaptılar kullanımı konusunda getiren arkadaş yardımcı oldu ayrıca…