Site Loader

Çelik kasa anahtarı dönmüyor. Son dönemlerde hızla gelişen teknolojiye bağlı olarak hem dijital hem de fiziki ortamda güvenliğin sağlanması önem kazanmıştır. Bu amaçla kullanılan birçok farklı yöntemden en sık tercih edileni ise çelik kasalardır. Çelik kasalar sadece para, altın gibi maddi değeri olan şeyler için değil, manevi değeri yüksek belge ve evrakların muhafaza edilmesi için de kullanılmaktadır. Güvenlik tedbirlerinin artırılması adına kullanılan bu çelik kasalar, belirlenen şifrelerle ya da anahtar kullanılarak açılabilmektedir. Ancak bazı durumlarda anahtarlar kaybolabilir, kırılabilir, kilit yuvasında dönmeyebilir ya da şifreler unutulabilir. Böyle durumlarda kasaların zarar verilmeden açılabilmesi için çilingirlerden yardım alınabilir.

Çelik Kasa Çeşitleri

Çelik kasa anahtarı dönmüyor. Farklı ihtiyaçlar ve istekler doğrultusunda tasarlanan birçok çelik kasa modeli vardır. Belli başlı çelik kasa çeşitleri ev tipi, ofis tipi, ticari kasalar, otel ve hastane tipi kasalar, laptop tipi ve evrak kasalarıdır. İşlevselliğine göre sınıflandırılan bu kasalardan ev tipi olanları boyut olarak küçüktür ve ev içerisinde kolay gizlenebilir. Laptop tipi çelik kasalar ise içine bir dizüstü bilgisayarın girebileceği şekilde tasarlanmıştır ve önemli bilgilerin güvenliği için kullanılır. Ofis tipi çelik kasalar ise boyut olarak biraz daha büyüktür ve güvenlik önlemleri daha gelişmiştir. Bu kasaların sadece anahtarla ya da dijital şifrelerle açılabilen türleri bulunmaktadır. Çelik kasalar farklı tasarlanmış güvenlik yöntemlerine göre de ikiye ayrılır. Bunlar eski tip mekanik çelik kasalar ve dijital çelik kasalardır.

Çelik Kasa Nasıl Açılır?

Çelik kasa anahtarı dönmüyor. Güvenlik önlemlerine göre değişiklik gösteren çelik kasalardan, anahtarı unutulan ya da kilitleme mekanizması bozulan mekanik sistemli kasaların açılması çok zordur. 4 tur kilitlenen bu kasaların açılması için çilingir yardımı alınması zorunludur. Eğer bu kasaları kendi yöntemlerinizle açmaya çalışırsanız, kasa kullanılmaz hale gelebilir. Eğer çelik kasanızın anahtarını unuttuysanız ya da kaybettiyseniz, ham anahtar denilen ve sıfırdan üretilen yeni bir anahtar temin edilir. Bu anahtar, kasanızın kilit mekanizmasının tespiti ile kopya olarak üretilir. Dijital çelik kasalar açılırken de bu kasalar için üretilmiş şifre kırıcı ve düzenleyici programlar kullanılır. Kasa açıldıktan sonra yeni şifre kullanıcı tarafından yeniden belirlenir ve kullanılmaya başlanır.

  1. Huntertec Cdm 2500 satın aldım kasa.com.tr sitesinden. Esenyurt adresime ertesi gün teslimat yaptılar kullanımı konusunda getiren arkadaş yardımcı oldu ayrıca…