Site Loader
Şifreli Kasa Kullanmanın Artı Yönleri

Birçok alanda insanlar kendilerine ait olanları koruma altına almak için çeşitli ürünler kullanmaktadır. Şifreli kasa kullanımı değerli varlıkların korunmasında insanlara yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır. Şifreli kasalar ise bu konuda en çok başvurulan ürünler arasında yer almaktadır. Kasanın açılabilmesi belirlenmiş olan ve sahibi tarafından belirlenen şifre ile gerçekleştirilmektedir. Böylece kasanın içine sadece kasa sahibi ulaşabilmektedir. Kasa seçiminde insanların dikkat ettikleri noktalardan en önemlisi bu kasaya başkasının erişememesidir. Bunun yanında özellikle yangında yanmayacak özelliklere sahip kasa da kasa seçimlerinde tercih sebepleri arasında yer almaktadır.

Şifreli Kasa Çeşitleri

İnsanlar kazandıkları ve biriktirdikleri para, altın, mücevher gibi maddi değeri olan varlıklarını veya çok önemli olan evraklarını saklama konusunda kasa kullanmaktadır. Bu kasa seçiminde de özellikle çelikten yapılmış olan şifreli kasa modellerini tercih edilmektedir. Şifreli kasalarda farklı tasarımlar bulunmaktadır. Öncelikle bu kasaların boyutları farklılık göstermektedir. Ayrıca kasaların şifrelerinin girişi için de klasik şifreli kasaların yanında teknoloji destekli üretilen kasalar da sunulmaktadır.

Şifreli kasa modellerinde LCD ekranlı kasalar, Laptop tipi kasalar, alarmlı olan kasalar, sürgülü ve motorlu kasalar, güvenlik sertifikalı kasalar ve yangın sertifikalı kasalar olmak üzere gruplandırılabilmektedir. Ayrıca bu kasalar ev tipi ve ofis tipi kasalar olmak üzere de farklı özelliklere sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Şifreli kasa almak isteyenler bütün bu modelleri gözden geçirerek kullanım amacına en uygun modeli tercih etmelidir.

Şifreli kasaların ekranları farklılık gösterebildiği gibi şifre girişlerinin yapılacağı kısımlarda da farklılıklar söz konusu olmaktadır. Tuşlarla şifrelerin girişinin yapıldığı modellerin yanında dokunmatik özelliklere sahip şifreli çelik kasa modelleri mevcuttur. Ayrıca parmak izli kasalar da son zamanlarda en çok tercih edilen kasalar arasında yer almaktadır. Kasanın şifresinin girildiği an ekran aydınlatması söz konu olmaktadır. Şifre girişi sırasında şifreyi gizleme imkanı sunun şifreli kasa modelleri de bulunmaktadır.

Şifreli Kasaların Özellikleri

Kasa satın almak isteyen kişilerin ve şirketlerin bu kasaların güvenilirliği konusunda iyi bir araştırma yapmaları gerekmektedir. Son zamanlarda piyasada bulunan modellerde kum dolgulu kasa modellerine çok fazla rastlanmaktadır. Bu kasaların açılması ve içine ulaşılması çok kolay olmaktadır. Bu sebeple şifreli kasa almak isteyenlerin dikkat etmesi gereken ilk özellik beton dolgulu kasa modellerini seçmek olmalıdır. Bu kasaların patlatılması ve içine ulaşılması oldukça zor olmaktadır.

Kasa tercihinde kasanın monte edileceği yer konusunda da farklı seçenekler bulunmaktadır. Duvara gömmeli kasaların yanında bu kasaların belli bir mekana alttan sabitlenmesi de sağlanmaktadır. Kasaların satışı sırasında monte için kullanılacak olan vidalar da kasa ile birlikte satılmaktadır. Şifreli kasa için araştırma yapanların alanında uzman bir firmadan destek alması uygun olacaktır. Uzun yıllara kasa imalatı yapan bir firma olması o firmanın yaptığı işlerin takip edilmesi kasa seçiminde sizi doğru adrese götürecektir.

Şifreli Çelik Kasalar hakkında bilinmesi gerekenler adlı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz ;
https://blog.kasa.com.tr/%ef%bb%bfsifreli-kasa-hakkinda-bilinmesi-gerekenler/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir