Site Loader
para kasası modelleri

Para kasası günümüzde evlerde, iş yerlerinde, para alışverişinin çok olduğu mağaza gibi ortamlarının en çok olduğu yerlerde tercih edilmelidir. Değerlerimizi, verilen emeklerin yani yılların birikimini güvende tutmamızı sağlamak bir güvenlik önlemidir para kasası. Tabi her şeyin olduğu gibi çelik para kasasının da iyisi ve kötüsü vardır. Peki iyi mi? Kötü mü bunu nasıl anlayacağız. Sizler için derledik ve topladıkları iyi bir kasa nasıl olabilir.

  1. Güvenlik Sertifikasına sahip olması.
  2. Yangın Sertifikasına sahip olmak.
  3. Kullanılan elektronik şifre veya anahtar sistemi sertifikalı.
  4. Kapak ve muhafaza çelik ve beton dolgulu.
  5. Zeminden veya duvardan montaj yapılabilir.
  6. Kesinlikle bilinen markalar tercih edilmiştir.

Güvenlik Sertifikalı Para Kasası

Güvenlik sertifikasına sahip olan para kasaları belli bir zaman ile birlikte testlere tabi tutulmaktadır. Uygulanan testi başarılı olması durumunda sınıfına göre sertifikaların verilmesi uygun görülmüştür. Tasarımı balyoz ile vurma, oksijen tüpü ile kesme, matkap ile delme, açık fırlatma gibi testlere tabi tutularak sertifikalar açılıyor.

Yangın Sertifikalı Para Kasası

Yangın sertifikalı para kasaları oluşabilecek bir yangın tehlikesinde kasa içerisinde bulunan değerli eşyalarınızı ve evraklarınızı sıcaklıktan koruyacaktır. En çokta evrak muhafaza eden şirketlerin ihtiyaçlarını karşılayan yangın sertifikalı para kasaları ofis  ve şirketlerde kullanılması mutlak olan üründür.

Elektronik Şifre ve Anahtarlı Şifrenin Sertifikalı Olmasının Nedeni?

Hırsızlar kasanın başına geldiğinde kasayı bir an evvel açmak için kolları sıvamaktadırlar. Bu girişimi elektronik şifreyi delmek, kesmek, ve parçalamak ile başlamaktadırlar. Kasanın üzerinde bulunan elektronik şifre paneli aslında hiçbir hırsızın işine yaramamaktadır. Önemli olan iç kilit sistemi mekanizmasıdır. İç kilit mekanizması ne kaliteli olursa hırsızın kasayı açabilmesi o kadar zaman alıcı ve zor olacaktır. Güvenlik sertifikalı kilit sistemi mutlaka bir para kasasında bulunmak zorundadır.

Beton Dolgulu Olmasına Dikkat Edin

Ülkemizde hırsızlığa uğrayan kasaların% 90’ı kumlu kasalar dır. Kumlu kasalar ağır olmakla beraber bu ağırlık kumdan açar. Hırsız kumlu kasaları saniyeler içinde de delebilir veya delmekle uğraşmayıp levye ile beraber açabilir. Ucuz ve kumlu kasalardan kesinlikle uzak durmalısınız.

Kasa Mutlaka Zeminden Montaj Edilmeli

Kasanız ne kadar ağır olursa olsun zeminden veya kasa duvarından montaj her zaman ekstra bir güvenliktir. Kasanız güvenli ise yukarıda ki saydığımız maddelere uygun ise hırsız kasayı açamayacağı halde yerinden kaldırarak götürmek isteyecektir bunun önüne geçilebilmesi için mutlaka kasanız zeminden veya duvardan montaj edilmeli ve montaj edilirken kimyasal epoksi kullanılmalıdır.

Bilinen Markalardan Şaşmayın!

Markayı araştırın markaya ait olan ürünlere yapılan kullanıcı yorumlarını inceleyin sizin gibi arayışlar içerisinde olan kişiler mutlaka marka hakkında iyi veya kötü yorumlarda bulunmuşlardır kullanıcı yorumları doğru markayı bulmanızda ve ürün seçme konusunda en büyük şansınız. Bilindik bir marka kalitesinden ödün vermez satış sonrası servis, garanti, yedek parça hizmeti verir.

2 Replies to “Para Kasası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir