Site Loader
yale çelik kasa

Kilidin mucidi olarak bilinen Yale çelik kasa markasının macerası, şirketin kurucusu Linus Yale Sunior’un Amerika’nın kolonileşmeye başladığı dönemlerde Kuzey Galler’den Yeni Dünya’ya doğru yola çıkmasıyla başlamıştır.

Sektöre Linus Yale Sunior’un 1840 yılında Newport, New York’ta el yapımı banka kilitleri tasarlamasıyla giren Yale markası, 1850’de oğul Linus Yale Junior’un işe dahil olmasıyla birlikte hızla yükselişe geçmiştir. Aradan geçen bunca zaman sonra bile sürekli büyüyen şirket, günümüzde tam 125 ülkede faaliyet göstermektedir.

21. Yüzyılda Yale Çelik Kasa:

yale çelik kasa

Bu yıl kuruluşunun 176. yılını kutlayan Yale çelik kasa pazarında da bilinen markalardan biridir. Şirketin başarısının ana nedeni, gelişen teknolojiye ayak uydurması ve oluşan yeni ihtiyaçlar doğrultusunda çözüm üretebilmesi olarak gösterilmiştir.

21. Yüzyılın hemen başında Yale çelik kasa markası, İsveçli Assa Group ile Finlandiyalı Abloy’un birleşmesi ile kurulan ASSA ABLOY bünyesine katılarak faaliyetlerine halen dünya çapında devam etmektedir.

Şirket, 19. Yüzyılda kilit üretimi ile başlayan yolculuğunu 21 yüzyılda topuzlu kilitlerden bisiklet kilitlerine, kartlı dijital kapı kilitlerinden kablosuz alarm sistemlerine, çelik kasalardan güvenlik kamera sistemlerine kadar onlarca alanda sürdürmektedir.

Ev Tipi Yale Çelik Kasa Modelleri

Yale ev tipi çelik kasa modellerinde her evin ihtiyacına göre çok çeşitli alternatifler bulunmakta. Klasik kasa isteyenler için de seçenek çok. Maksimum güvenlik isteyenler için de çözümler sunmuş. Kısa kısa Yale çelik kasa modellerinden ev tipi olanlarına inceleyelim.

Kollu Kasalar – Eko Serisi: Ekonomik çelik kasa arayanlar için Yale’in en uygun çelik kasa modelidir. Mekanik kol ve anahtar ile açılır. Çeşitli ebatlarda kare, dikey dikdörtgen ve laptop tipi seçenekleri mevcuttur.

Alarmlı Kollu Kasalar: Kollu kasa modellerine ilave şifre 3 defa yanlış girildiğinde 130 dB’lik alarm devreye girer. Ayrıca duvara monte edilebilme özelliği bulunur.

Parmak İzli Çelik Kasalar: En önemli özelliği parmak izi ile de açılabilmesidir. 30 kişiye kadar parmak izi tanımlanılabilir. Ayrıca şifre veya anahtarla da açılabilme özelliğine sahiptir. Yale parmak izli çelik kasalar da duvara monte edilebilmektedir. Montaj için gerekli aparatlar satın alındığında ürünle birlikte gönderilir.

LCD Ekranlı Model: Mavi ışık aydınlatmalı LCD ekrana sahiptir. Duvara monte edilebilir. Daha çok ev, ofis ve otel odaları için kullanılır. Laptop tipli modeli de bulunur. Yale’in en uygun çelik kasa modellerinden biridir.

Ev Tipi Motorlu Kasa Modeli: 22 milimetre kalınlığında, motorlu elektronik kilitleme miline sahiptir. Menteşe güçlendirilmiş, açılma yayı sabit tutulmuştur. Mavi ışıklı LCD ekranı bulunur.

Güvenlik Sertifikalı Motorlu Kasa: Ev tipi motorlu çelik kasa modelinin bir üst modelidir. İlave olarak güvenlik amaçlı delinmelere karşı çelik barlarla güçlendirilmiştir.

Yangın Sertifikalı: Yale yangın sertifikalı çelik kasa modelinin birçok özelliği bulunur. En önemli özelliği, galvanize çelikten yapıldığından yangınlarda 1 saat dayanabilme özelliğine sahip olmasıdır. Ayrıca madeni eşyalar ve anahtar için çekmecesi bulunur.

Ankastre (Gömmeli) Kasalar: Bütün Yale çelik kasa modellerinde rastladığımız ankastre yani gömmeli kasa modeline, ev tipi çelik kasa modellerinde de rastlamak mümkündir. Zemine ve duvara gömme özelliği bulunan iki farklı modelde üretilmiştir. Montaj için gereken aparatlar ürünle birlikte gönderilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir