Site Loader
Ev Tipi Çelik Kasa

Çelik kasalar, kişisel ve ticari amaçlarla kullanılabileceği gibi, kullanım alanına göre ofis, otel ve ev tipi olarak da düşünülebilir. Yanı sıra, bir takım genel özellikleri azami derecede bulunduran, hem kişisel, ev tipi kullanıma hem de ticari gereksinimleri karşılamaya yönelik çelik bulunabilir. Kullanım alanına ve amacına göre, çelik kasanın özellikleri de değişkenlik gösterir.

Genellikle ev kasaları, para, mücevher, kişisel ve finansal evraklar, sözleşmeler, önemli ve yıprandığında geri dönüşü olmayan evraklar, kimi zaman ise, ailevi hatıralar, fotoğraflar, video kayıtları gibi başkasının eline geçtiğinde kötü amaçla kullanılabilecek türde değerli eşyaların saklanması ve korunması amacıyla kullanılır.

Ev tipi kasalar, özel şifreleme ve alarm sistemi ile hırsızlığa karşı koruma sağladığı gibi, evde çocukların şifre ile oynayarak açmaya çalışmasına karşı da koruma özelliği gösterir. Örneğin, 3 defa üst üste yanlış şifre girişinde kısa süreli alarm sesi duyulurken, 3 denemeden sonraki yanlış şifre girişlerinde daha uzun süreli alarm sesi sistemi bulunur.

Eğer evde silah bulundurma alışkanlığı söz konusu ise, ev tipi kasa kullanımı, değerli varlıkların, mücevherlerin ve paranın korunmasının yanı sıra, evdeki silahın da korunmaya alınmasıyla, olası kazalara karşı önleyici özellik taşır.

Ev tipi kasaların montajında nelere dikkat edilmeli?

Ev tipi kasalar, sağlam bir zemine ve mümkünse günlük yaşamda güçlük oluşturmayacak ve hırsızlığa karşı caydırıcılık özelliği oluşturacak şekilde gizli bir bölme, duvar ya da dolap içine monte edilmelidir.

Ev tipi kasa alırken nelere dikkat edilmeli?

Ofis tipi veya ticari amaçlı kasalarda koruyucu özelliğin ve güvenliği üst düzeyde olması istenir. Ev tipi kasalarda güvenliğin, ticari amaçlı kullanımlara göre ikinci planda tutulmasından kaçınılmalıdır. Ev tipi kasalarda da, ticari amaçlı kullanılan ve ofis tipi çelik kasalarda olduğu gibi, yangına ve hırsızlığa karşı yüksek koruma ve iyi programlama özelliği ve iyi bir şifreleme özelliği olmasına dikkat edilmeli. Zira, evde kasa ile oynayabilecek çocukların olması, düşük güvenlik kasalarda olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle, ev tipi kasa alırken, yanıltıcı özelliklerden kaçınılmalı ve sağlam kalite çelik malzeme kullanılan, yangına dayanıklı, üst düzey şifreleme özelliği olan kasalar tercih edilmelidir. Ev tipi kasalarda taşınabilirlik özelliği olması, kasanızın seyahatlerde de yanınızda bulunmasına olanak sağlar. Bu nedenle, ev tipi kasalarda ihtiyaç dışı ekstra boyuta sahip kasalar dezavantaj oluşturabilir. Ev tipi kasanın boyutunun ihtiyacınızı karşılayacak boyutta olması gereklidir.

4 Replies to “Ev Tipi Kasalar Nedir?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir