Site Loader
Çelik Kasa Montajı Nasıl Yapılır ?

Çelik kasa montajı nasıl yapılır ve hangi durumlarda yapılmalıdır sorunun cevabını sizlerle paylaşıyoruz. Öncelikle güvenli bir ürün arayışına geçmelisiniz çelik kasa alırken nelere dikkat edilmeli başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz. Güvenli bir kasa satın aldığınız vakit kasayı mutlaka zeminden veya duvardan montaj yapmalısınız. Satın aldığınız kasa delinme, kesilme, patlatılma gibi hırsızlık girişimlerine karşı dirençli ise hırsızlar kasayı açamadıklarında taşıyıp götürmeyi deneyeceklerdir bu işlemin önüne geçebilmek için yapmanız gereken tek bir uygulama vardır oda montaj yapmaktır.

Satın alınan çelik kasanın zemininde mutlaka montaj yuvasının olduğuna emin olun ve satışı gerçekleştiren firma ile görüşerek çelik kasanızı zeminden ya da duvardan montajını mutlaka yaptırınız. Unutmayınız montajı yapılan bir çelik kasa mevcut ağırlığının 2.5 kat üzerine çıkmaktadır. Hırsızlar kasanızı açamadığı anda yerinden kaldırmayı ve sürüklemeyi deneyeceklerdir. Montaj yapılmış bir çelik kasada bu işlemi kesinlikle yapamayacaklardır.

Çıkarılması Zor Çelik Kasa Montaj Tarifi

Çelik kasa montajı kasanın zemininde bulunan montaj yuvası sayesinde kolaylıkla yapılabilir. Montaj yapmadan önce kasanın konulacağı yeri belirlemelisiniz. Zeminde yerden ısıtma varsa kesinlikle denemeyiniz! Mimarınız ile görüşüp konumlandıracağınız yer hakkında detaylı bilgi alınız.

  1. Kasanın konulacağı alanı belirleyin.
  2. Kasayı konulacağı alana bırakın.
  3. Kasa içerisine bulunan montaj deliği içerisine matkap ile delineceği alanı kalem yardımı ile işaretleyip belirleyin.
  4. Kasayı boş bir alana çekiniz.
  5. Kalem ile belirlediğiniz alanı matkap ile deliniz.
  6. Alana uygun vida boyutunu belirleyin.
  7. Delinen yere vida bırakın ve kimyasal epoksi ile etrafını doldurun.
  8. Vidanın üzerine çelik kasanızı bırakın.
  9. Kasa içerisinden vidanızı sıkın.

Kullandığınız epoksinin donmasını 24 saat bekleyiniz kasayı kesinlikle yerinden oynatmayınız.

Bu adımları uyguladığınız andan itibaren çelik kasanızın güvenliğini ekstra yükseltmiş olacaksınız. Çelik kasanız delinmeye, kesilmeye, patlatılmaya karşı dirençli ise hırsız açamayacağı durumda kasanızı taşımaya, sürüklemeye çalışacak ve montajlı olduğu taktir de kasanızı götürme girişimi engellenmiş olacaktır. Yukarıda bilgisini vermiş olduğumuz adımları uygulayamamanız durumunda İstanbul içi çelik kasa montajı nasıl yapılır hizmetini tarafımızdan alabilirsiniz. 444 1 690 no’lu müşteri hizmetleri hattımızdan randevu alabilir en kısa sürede montaj yaptırabilirsiniz.

One Reply to “Çelik Kasa Montajı Nasıl Yapılır?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir