Site Loader
Çelik Kasa Kullanmanın Artı Yönleri

Çelik kasa kullanımı bazı durumlarda tabiri caizse adeta hayat kurtarıcı olabilir. Yangın, sel, deprem gibi doğal afetlerde veya hırsızlıkla karşı karşıya kaldığınızda maddi ve manevi önemli eşyalarınızı güvenli şekilde saklamada çelik kasaların üzerine yoktur.

Yapılan araştırmalar sonucu çelik kasa bulunan evlerde gerçekleşen hırsızlık olaylarında maddi kayıp oranı, çelik kasa bulunmayan evlere kıyasla %73 oranında düşük çıkmıştır. Bu oran oldukça yüksek sayılır. Çelik kasa kullanımının ne kadar önemli olduğunun kanıtıdır.

Neden Çelik Kasa Kullanmalısınız?

Çelik kasa satın alıp almama konusunda kararsızsanız, kendinize şu soruları sormanızı tavsiye ederiz.

 • Güvenli bir yerde saklayacak kadar eşyaya sahip miyim?
 • Bu eşyaların kaybolması durumunda maddi ve manevi kaybım nasıl olur?
 • Psikolojimi olumsuz olarak ciddi etkiler mi?
 • Kaybolan eşyalarımın yedeği/kopyası var mı? Yoksa kaybolduğu taktirde telafisi mümkün değil mi?
 • Kasada saklamayı planladığım eşyalara benden başka kaç kişi daha erişebilir? Ya da erişmesini istiyorum?
 • Çelik kasada tutmayı planladığım maddi değerindeki eşyalar kaybolduğunda ekonomik olarak nasıl etkilenirim?

Bütün bu soruların cevapları sizi çelik kasaya ihtiyacınız olup olmadığını gösterebilir. Çelik kasa satın alıp almamanız konusunda sonuca götürebilir.

Çelik Kasa Kullanmanın Artıları Çok, Eksileri Yoktur!

Yukarıdaki soruların çözümü için ihtiyacınız olan tek şey bir çelik kasadır. Çelik kasalar olası kayıplarınızın önüne geçmek için alacağınız en akıllı çözüm olabilir. Çelik kasa kullanımının artı yönlerini kısaca sıralayacak olursak;

 • Hırsızlıklara karşı en etkili çözümdür.
 • Çelik kasalar yangına dayanıklı olarak üretilir. Olası yangında kasa içinde bulunan para, evrak ve kıymetli eşyalarınız zarar görmez.
 • Darbelere karşı dayanıklıdırlar. Bir çelik kasayı parçalayarak açmak imkansızdır.
 • Deprem halinde herşey zarar görse bile kasanıza hiçbir şey olmaz.
 • Olası su taşkınlarında, sel, tayfun, kasırga gibi doğal felaketlerde suyun zarar veremeyeceği şekilde tasarlanmışlardır.
 • Eşyalarınız her zaman güvende ve elinizin altındadır. Bazı durumlarda kasada muhafaza ettiğiniz eşyalarınıza acil ihtiyacınız olabilir. Bu gibi durumlarda ihtiyacınız olan eşyanıza 7 gün 24 saat erişebilirsiniz.

Çelik Kasa İhtiyacınız İçin Doğru Yerdesiniz!

ACR Kilitleme Sistemleri olarak her ihtiyaca yönelik çelik kasa üretimi ve satışı yapmaktayız. Sitemizde ihtiyaçlarınız doğrultusunda her türlü çelik kasaları bulabilirsiniz.

Evinizde kullanmak üzere bir kasa arayışınız varsa “Ev Tipi Kasalar” kategorisinde aradığınızı bulacağınıza inanıyoruz. Şayet şirketiniz için önemli ve çok sayıda değerli evraklarınızı saklamak için bir kasa ihtiyacınız bulunuyorsa “Ofis Tipi Kasalar”, “Ticari Kasalar” veya “Evrak Kasaları” kategorilerine bir göz atmanızda yarar var.

Otel, pansiyon, spor salonu, hamam, güzellik merkezi gibi çok sayıda kişinin kullanımına sunacağız, çoklu alımlarda en uygun fiyatı sunduğumuz kaliteli ve ihtiyacınızı tam anlamıyla karşılayan “Otel Kasaları” bölümümüzü ziyaret etmenizi öneririz.

Bu Konumuza Göz Atmalısınız ;

6 Replies to “Çelik Kasa Kullanmanın Artı Yönleri”

 1. Çelik kasa alıp almama konusunda kararsızdım. Makalenizi okuyunca almaya karar verdim, teşekkür ederim

 2. Çok iyi bir konuyu ele almışsınız sizi tebrik ederim. Hiç bir satıcının sitesinde olmayan bilgileri veriyorsunuz.

 3. Çelik kasa fiyatlarına bakıyorum da örneğin 200 kg ağırlığında ki kasanın fiyatı 1000 TL ve 1.500 TL neden bu kadar ucuz? Bana bu konuda detaylı bilgi verebilir misiniz? Veya bir telefon numarası iletir misiniz bilgi almak istiyorum.

 4. Merhaba Mehmet Bey,
  Bahsetmiş olduğunuz çelik kasalar gövdelerinde sadece ıslak deniz kumu ve mermer tozu kullanılmakta olup ağırlıkları da bu malzemeler ile sağlanmaktadır. Bakınız “çelik kasa hırsızlıkları” diye google arama motorundan arattırdığınız da karşınıza çıkan tüm kasalar bahsettiğiniz çift kapı kasa modelleridir. Her zaman tercih etmeniz gereken beton dolgulu kasalar olup güvenilir bilindik markaları tercih etmelisiniz. Buraya bir link bırakıyorum sizler için güvenli çelik kasa modellerini bir araya getirdik. Ayrıca 444 1 690 hattından bize ulaşabilirsiniz.

 5. Evimiz güvenli sürekli güvenlik ve alarm ve kameramız mevcut sadece yangın tehlikesine karşı yanmayan Çelik kasaya ihtiyacım var sayanın süresi uzun ve dayanım derecesi yüksek olan bir model var mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir