Site Loader
çelik kasa fiyatarı

Günümüzde çelik kasa fiyatları artık kasanın içerisinde kullanılan malzeme üzerinde bulunan kilit veya elektronik şifre sistemi kasanın fiyatını belirliyor. Değerlerimize her zaman istediğimiz an ulaşabilmek veya güvenli bir alanda muhafaza edildiğini bilmek bizlere güven verecektir.

Günümüzün şartlarında artan hırsızlık vakaları evimizde kullanılan eski tip çelik kasa modellerinin ne kadar güvensiz ve hırsızlar tarafından kolay açıldığını bizlere oldukça fazla vakada kanıtladı. Toplumumuz çelik kasa fiyatları gibi kelimeler ile arama yaptığında karşılarına 200,00TL’den başlayıp 1,500.00TL gibi rakamlı kasa modelleri karşılarına çıkıyor ve ilgili modelleri inceleyerek satın alma işlemlerini yapıyorlar.

Olması gereken aslında ilgili markayı araştırmak daha önce herhangi bir şikayeti var mı? Servis hizmeti, yedek parça, garanti süresi gibi konuları araştırmak (burada önemli olan her zaman bilindik markalarla çalışmak) Çelik kasa satıcılarının devamlılığı sürekli piyasada oluşu çok önemli sonuçta alacağınız kasayı her zaman veya canınız sıkıldığında hadi yeni bir çelik kasa satın alayım demeyeceksiniz belki de alacağınız ürünü 10 yıl 15 yıl kullanacaksınız.

Tercih edeceğiniz markalar sürekliliği olan kurumsal markalar olmalıdır. Yarın yaşayacağınız bir sorunda ürünü aldığınız x firması mağazasını kapatıp gittiğinde dışarıdan farklı çilingirlerden hizmet almak durumunda kalacaksınız bu bir güvenlik zafiyetidir.

Çelik Kasa Alırken Yapılan Yanlışlar

Çelik kasa alırken müşterilerimizin genellikle ilk sorduğu çelik kasa fiyatları oluyor. Kasanın içerisinde belki de yılların birikimlerini muhafaza edeceksinizdir fakat bu birikimlerinizi alacağınız uygun fiyatlı çelik kasa hırsızlık girişimi yaşandığında hırsızlar tarafından saniyeler içinde açılacak (patlatılacak) ve birikimleriniz hırsızlar tarafından ele geçirilecek.

Nasıl mı? Uygun fiyatlı çelik kasa modelleri malzemeleri gövdesi sav ve duvar dolgu malzemeleri genellikle ıslak deniz kumu, mozaik tozu, mermer tozu gibi dolgu malzemelerden doldurulmakta bu tür kasalar ise hırsızlar tarafından en çok sevilen kasalardır çünkü açılması çok kolay hatta saniyeler sürmektedir.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise kilitleme sistemi kilitleme sistemi. Bir kasanın omurga kemiğidir kullanılacak kalitesiz bir kilit veya elektronik şifreleme mekanizması size büyük bir güvenlik zafiyeti yaratabilir. Tercih etmeniz gereken her zaman sertifikalı kilit veya elektronik şifreleme mekanizması olmalıdır.

Neden güvenlik sertifikalı tercih edilmelidir? Güvenlik sertifikalı kilit sistemleri sertifikaları veren kurum veya kuruluş tarafından belli uygulamalardan geçmektedir. Örneğin 1 saat boyunca hırsızların uyguladığı teknikleri uygulayarak açmaya çalışırlar ve bu bir saat içerisinde kilidi devre dışı bırakamazlar sonucunda ise belirli seviyelerde sertifikalar alırlar.

Hangi Tür Çelik Kasa Fiyatları Tercih Edilmelidir?

 • Beton Dolgu; Tercih edeceğiniz kasanızın duvar ve kapak dolgulusu kesinlikle beton dolgulu olmalıdır.
 • Güvenlik Sertifikası; Kasanızın delinmeye, kesilmeye, patlatılmaya karşı dirençli olması çok önemli güvenlik sertifikalı kasalar hırsızlık girişimlerine karşı dirençli olup belli güvenlik testlerinden geçmişlerdir.
 • Yangın Sertifikası; Günümüzde hırsızlık girişimlerinden sonra yangın tehlikesine karşıda belli tedbirler alınmalıdır. Yangın sertifikalı çelik kasa değerlerinizi yangın esnasında koruma altına alır ve yangın sertifikalı kasaların içerisine belli bir süre ulaşamaz.
 • Kilit ve Elektronik Şifre Mekanizması; Kasa üzerinde bulunan elektronik şifre veya anahtarlı kilit sistemi mutlaka sertifikalı olmalıdır.;
 • Zeminden veya Duvardan Montaj; Tercih edilecek kasanın zemininde (tabanında), duvar (sırt) kısmında mutlaka montaj deliği olmalı ve zemine sabitlenmelidir.
çelik kasa fiyatı
Beton dolgulu çelik kasa modelini görselde gördüğünüz gibi gövde ve kapak kalınlığı oldukça fazladır ve dolgu malzemesi betondur.
çelikpara kasası fiyatları
Kale Çelik Kasa Modellerinde Kullanılan Bir Elektronik Şifre ve Anahtar + Anahtar Modelidir.
çelik kasa modelleri
Valberg Defender modellerinde kullanılan elektronik şifre ve kilitleme sistemi.

5 Replies to “Çelik Kasa Fiyatları Ve Ev İçin Modeller”

 1. Selam🤚
  Yazınızı çok beğendim.
  Okumadan önce çelik kasa arayışındaydım çelik kasa fiyatları diyerek arama yaptığımda tesadüfen sitenizi gördüm ve makalenizi okudum eğer okumasaydım, karşıma çıkmasaydı çok farklı yazdığınız kriterlerle alakası olmayan bir çelik kasa satın alacaktım. Kesinlikle ben güvenlik sertifikalı ve yangın sertifikasına sahip bir kasa tercih edeceğim.

 2. Öncelikle çok işime yaradı verdiğiniz bilgiler fakat sormak istediğim bir sorum olacak yanıtlarsanız çok sevinirim. Türkiye de yerli markalarımız neden güvenlik sertifikası alamıyorlar?

 3. Merhaba, makalemizden faydalandığınız için çok mutluyuz. Türkiye’de yerli markaların sertifika alamamasının nedeni Sertifika veren bir kurumun olmamasıdır.

 4. Yelda hanım, tarafınıza ekiplerimiz tarafından gün içerisinde teklif iletilmiş olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir