Site Loader
Yanmayan Çelik Kasa Çeşitleri

Çelik kasaların fiyatı kasanın büyüklüğüne, yangına, su baskınlarına ve soygunlara karşı dayanıklılığına ve şifre güvenliğine göre belirlenir. Özellikle büyük çelik kasa fiyatlarının yüksek olması beklenir. Ancak büyüklük dışındaki güvenlik etmenlerinin de yüksek kalite özelliklerini taşımasına dikkat edilmeli. Her yönden güvenli, sağlam ve büyük bir kasa her ne kadar pahalı olabilse de, kasanın içinde koruduğu evrak, kâğıt, para ve diğer değerli eşyaların kıymeti göz önünde bulundurulduğunda kesinlikle doğru bir yatırım şekli olacaktır.

Piyasadaki çelik kasaların çoğu, bir miktar yangın direncine sahiptir, ancak hepsi aynı sürelerde ve aynı ölçüde aleve dayanıklılık gösteremezler. Kasa alırken yangın sertifikasının yanı sıra, aleve dayanıklılık süresinin uzun olmasına da dikkat edilmeli. Bunun yanı sıra, kasada saklayacağınız eşyaların malzemesi de oldukça önemli.

Hele ki kâğıt veya dijital veri depoları türünde eşyaları saklamanız gerekecekse, kasanızın yangın direncinin yüksek olması önerilir. Çünkü usb bellek ya da DVD gibi malzemeler ve kâğıtlar düşük sıcaklıkta dahi bozulabilir. Aleve dayanıklılık süresi özellikle yanmayan çelik kasa fiyatlarını etkileyebilir.

Çelik Kasa Seçimi Neye Göre Yapılır?

Kasa seçiminde üç temel özellikten bahsedilebilir. Bunlar, kasanın tipi, boyutu ve kilit ya da şifreleme seçenekleridir. Kasanın kullanılacağı ortama göre, gereksinimlerinize uygun kasa tipini belirlediğinizde kasa seçiminin en önemli kısmını halletmişsiniz demektir.

Öte yandan, küçük çelik kasalarda kurulum ve montaj sorunu çok fazla söz konusu olmaz. Yere veya duvara rahatlıkla monte edilebilir. Büyük çelik kasalarda ise, kasanın konulacağı geniş bir yere gereksinim duyulur. Bunun için özel bir oda ayrılabileceği gibi, bir iş yerinde çalışan ve kasaya erişim olanağı olması gereken herkesin ulaşabileceği bir bölmeye de yerleştirilebilir. Çelik kasa montajı nasıl yapılır ve sabitleme giderleri de büyük çelik kasa fiyatları araştırılırken göz önünde bulundurulması gereken bir özelliktir.

Çelik Kasa Ne Kadar Büyük Olmalı?

Bu sorunun yanıtını önümüzdeki 10-20 yıl içerisinde değişecek gereksinimlerinizi düşünerek vermeniz daha mantıklı. Tabii ki, kasanın getirilirken geçeceği merdiven, kapı, giriş çıkış noktaları gibi yerlerin ne kadar büyüklüğe müsaade ettiği de önemli. Böylece kasayı koymayı planladığınız yere getirirken kötü bir sürpriz yaşama ihtimalini ortadan kaldırmış olursunuz.

Diğer bir önemli nokta da kasanın kilitleme mekanizmasının nasıl olacağıdır. İş yerlerinde kullanıla büyük çelik kasalar için tek bir şifreleme mekanizması yerine, birden fazla kilit türü bir arada kullanılmalı. İş yerlerinde kasaya çoklu erişim gereksinimi olduğunda, kasayı açma yetkisi olan her bir çalışan için ayrı bir dijital şifre tanımlayan bir kasa düşünülmeli.

Çok haneli mekanik şifreler de oldukça iyi koruma sağlamaktadır. Öte yandan, ucuz elektronik kilitler çabuk bozulabilir ve şifresi kırılabilir. Bunun yerine, bilinen firmalardan yapılan alışverişlerde büyük çelik kasa fiyatlarında yüksek meblağlar da yüksek güvenlik kriterlerine karşılık belirlendiği düşünülerek, tercih sebebi olarak görülebilir.

3 Replies to “Çelik Kasa Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir