Site Loader
EV TİPİ KASA

İnsanların kendilerini en güvende hissettikleri yer evleridir. Sevdikleri ile birlikte yaşadıkları evlerinde insanlar değer verdikleri her şeyi saklamak isterler. İnsanın sevdiklerinin geleceği adına biriktirdiği paraları, kıymetli eşyaları, mücevherleri, tapu ve senetleri ev tipi kasa içine koyarak hanesinde saklayabilir. Montaj özellikleri ve ebatları ile evin her türlü köşesine yerleştirilebilir. Kasaların özellikleriyle farklılık gösteren çeşitleri vardır.

Kasalarda aranan en önemli özellik güvenliktir. Kasalar uluslararası standartlardaki bazı testlerden geçirilir. Testlerden geçen kasalar güvenlik sertifikası alır. Sertifikası olmayan ürünlerin değerli eşyaları maksimum seviyede koruyamayacağı kesindir. En iyi ve en kaliteli güvenlik hizmeti alabilmek için kullanıcının tercihini kaliteli ve bilinen markalardan yana kullanması doğru olacaktır.

Özellikleriyle Ev Tipi Çelik Kasalar

Kurumlarda, işyerlerinde, evlerde kasalar bulunabilir. Ev tipi kasa sadece bir veya birkaç kişiye ait değerli eşyaları muhafaza eder. Şirketlerdeki kasalarda ise daha çok evrak, belge ve eşya saklanır. Bundan dolayı ev tipi kasalar diğerlerine oranla daha büyük ebatlardadır. Görüntü kirliliği olmaması ve fazla yer kaplamaması ise ev tipi kasalarda aranan özelliklerdendir.

Güvenlik açısından ev tipi kasalarda farklı kilit sistemleri kullanılır. Parmak izi, anahtar, elektronik şifre panelli, mekanik şifreli kilit sistemleri vardır. Anahtarlı kasalar diğerlerine göre daha çabuk açılma riski taşır. Anahtarın kopyalanma riski de olduğundan şifreli kilit sistemlerinin tercih edilmesi daha doğru olur. Ayrıca birden fazla kilit sisteminin olması güvenliği artırıcı unsurdur.

Modelleriyle Ev Tipi Kasalar

Kapağı ve gövdesi güçlendirilmiş çelikten imal edilen ev tipi kasa modelleri çeşitlidir. Evin görünmeyecek yerine yerleştirilecek orta veya küçük ebatlardaki modellerin içinde aydınlatma bulunur. Aydınlatma, kasa açıldığında içinin daha net görünmesini sağlar. Şifreli modellerde açmak için şifre girildiğinde ekrana şifre yansımaz. Böylece çevrede bulunanın şifreyi öğrenmesi engellenir. Dijital kasalar pille çalışır. Pilin ömrü azaldığında kasa kullanıcısına uyarı verir.

Beyaz, siyah, gri gibi çeşitli renklerde üretilen ev tipi kasalar, darbelere karşı dayanıklı olarak tasarlanır. Böylece hırsızlık olaylarında daha yüksek güvenlik sağlar. Ev tipi kasaların içindeki bölme sayısı ve yüksekliği modeline göre değişmektedir. Dolap içine veya farklı mekanlara monte edilebilen kasaların gövdesinde kullanılan güçlendirilmiş çeliğin kalınlığı 40 ila 45 mm arasında değişir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir