Ofis ve İşletmeler İçin Uygun Çelik Kasa Seçimi

Ofis ve İşletmeler İçin Uygun Çelik Kasa Seçimi

İşyerlerinde kullanılacak kasa modelleri olarak ilk akla gelen çelik para kasalarıdır. Günlük para akışı içinde gelip giden paranın transferini ve kullanımını sağlamak için kolay ve esnek kullanıma olanak sağlayan tipik bir para kasası olarak düşünülebilir.

Diğer yandan, uzun vadeli olarak saklanması gereken değerli kâğıt ve evraklar, işyerine ait önemli belgeler ve veri dosyalarının saklanacağı evrak kasası tipi dolap kasaları veya özel üretim çelik kasalar gerekebilir. Her iki kasayı tek modelde kullanabilir miyim, düşünebilirsiniz. Elbette mümkün.

Ancak çoklu ihtiyaçlara cevap veren kasalar tercih ederken kasanın şifre güvenliğinin de daha yüksek olması beklenir. Bu anlamda, yeni şifre sistemleri işyerlerinde kullanılan ofis tipi çelik kasalara eşsiz bir özellik katmakta. Bu yeni şifreleme tekniği ile dijital şifreli kasalarda farklı kullanıcılara farklı şifreler tanımlanabilmekte ve kullanıcıların kasa erişimleri yönetici bilgisayarına yüklenen bir yazılım yardımıyla tek merkezden kontrol edilebilmekte.

Böylelikle, işyerinde kasaya erişim yetkisi olanların ne zaman ve hangi amaçla kasayı açıp kapadığı bilinebilmekte. Ayrıca gün içerisinde kullanılan ve saklanması ihtiyacı doğan makbuz ve alışveriş alındı belgeleri gibi kâğıtların düzenli olarak bir ofis tipi, kullanışlı ve pratik bir kasa içerisinde saklanmasını sağlayabilirsiniz.  Böylesi bir kasa, daha çok büyük restoranlar, bayiler ya da küçük işletmeler gibi birden fazla kişinin para konusunda yetkili olduğu işyerlerinde çokça tercih edilir.

En İyi Dijital Şifreli Kasa Hangisi?

Özellikle dijital teknolojinin gelebileceği bir son nokta görünmemekte ve bu sınırsız gelişme potansiyeli dijital şifreli kasalarda da her yeni çıkan modelde karşımıza çıkmakta ve çelik kasaların üstün performansına arttırmaktadır. Çelik kasa teknolojisinde neredeyse sorunsuz ve mükemmel denebilecek çözümler üretilerek piyasaya sürülmekte.

Bunlardan en iyi birkaç tanesini örnek vermek gerekirse, özellikle ofis tipi ve otel tipi çelik kasa modelleri ile bilinen Yale çelik kasa modellerinden bahsedebiliriz.

YALE YSM/400/EG1 Ofis Tip Güvenlik Sertfikalı Çelik Kasa

İlk olarak hem anahtarlı, hem de elektronik şifreli ve YSM 400 EG1 Güvenlik Sertifikalı motorlu sürgülü Yale çelik kasadan bahsedelim. 6 şifreli çift taraflı ve manuel kilitleme mekanizmasına sahiptir. Güçlendirilmiş menteşeye ve sabit açılma yayına sahiptir. Yine kilit üzerinde delinmeye karşı çelik güçlendirme yapılmıştır.

Diğer bir model, yangın sertifikalı, geniş iç yapıya sahip, tek kullanımlık şifre tanımlama özelliği bulunan YFM 695 mega boy Yale çelik kasadır. Bu grupta diğer bir model de Yale LCD ekranlı Laptop tipi kasadır. İki adet 6 şifreli anahtarı, dijital LCD paneli ve 4-8 karakterli şifre ayarlama özelliği bulunur. Kasa.com.tr online alışveriş web sitemizde daha pek çok yüksek dijital sağlayan kasa modelleri bulunmaktadır.

Kasa siparişinizde emin olamadığınız durumlarda oluşan soru işaretlerinizi bizimle paylaşın. İletişim bölümünden bize ulaşırsanız, müşteri danışmanlarımız sorularınızda size yardımcı olmaya hazırdır 🙂

Yorum yapın