Mini Çelik Kasa Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mini Çelik Kasa Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kimi zaman mekân darlığı, bütçe kısıtlılığı ya da aile yadigârı mücevherleri, usb ve harici bellek gibi dijital veri depolayıcıları ya da bazen laptopunuzu risklerden korumak için küçük boyutlu bir mini çelik kasaya gereksinim duyabilirsiniz.

Bir dolap içine ya da duvara ankastre montaj şekilde yerleştirebileceğiniz bu tip mini çelik kasalar hem yer kaplamayacağı, hem de en değerli eşyalarınızı koruyacağı ve büyük kasalara göre bütçenizi de zorlamayacağı için aynı zamanda çok önemli bir yatırım olacaktır.

Otel odalarında da sıklıkla tercih edilen bu tip küçük boy kasalar daha çok elektronik dijital kasa şeklinde üretilmektedir. Dijital şifreli modellerde yer, duvar ya da dolap içi gibi her tür zemine monte edilebilmesi, yönetici şifresi ve yedek kullanıcı şifresi olmak üzere birden fazla kullanıcı tanımlama olanağı sağlaması, çok rakamlı şifreleme özelliği ile yüksek şifre güvenliği vermesi gibi nedenlerle de daha cazip hale gelir.

Laptop tipi mini çelik kasalarda laptopunuzu şarj etmeye olanak sağlayan harici şarj ünitesi bulunur. Yolculuklarda gerektiğinde yanınızda bulundurabileceğiniz mini çelik kasalar hafifliği ve portatif oluşu ile de dikkat çeker.

Mini Çelik Kasa Önerileri

Birkaç model önerisi vermek gerekirse, ilk olarak Yale YLB 200 E1 Laptop tipi motorlu sürgülü çelik kasadan bahsedebiliriz. 3-8 karakterli ayarlanabilir şifre ve ekranda görülen şifreyi gizleme özelliği bulunur. Pili azaldığında düşük pil uyarısı verir. Çift anahtarlıdır ve mavi ışık aydınlatmalı dijital LCD paneli vardır.

Diğer bir model önerisi olarak, Kale dijital şifreli laptop kasadan bahsedelim. Acil durumlarda veya şifre unutulduğunda mekanik anahtarla açılabilir. Pili bittiğinde dışardan enerji bataryası ile enerji verilerek açılabilir. Dahili darbe sensörü alarmı ile darbeye karşı ekstra dayanıklıdır.

Yine Kale kasanın ev, ofis ve otel kullanımına uygun mini kasa modeli Kale Kasa KD/060/30-110 motorlu sürgülü modeli mini kasa grubunda önerilebilecek bir modeldir. Bu modelde de acil durumlarda mekanik anahtarla açma özelliği bulunur. Yanı sıra, arka aydınlatmalı ADA kauçuk tuşlar, şifre girişinden sonra yay mekanizmalı açılış ile konforlu bir kullanıma imkânı sağlar. Tek kullanımlık şifre atama özelliği de bulunmaktadır.

Diğer bir mini kasa önerimiz Kale KK 450 ankastre çelik kasadır. Duvar tipi bu mini çelik kasada dışarıdan müdahale edilemeyen gizli menteşe, anahtarlı veya elektronik şifre seçme imkânı  gibi özellikler bulunur.

Son olarak, Valberg FRS 30 anahtarlı ve elektronik şifreli, yangın sertifikalı mini kasa modelini önerebiliriz. Yangın tehlikesine karşı evrak koruma amacıyla özel olarak tasarlanmış bu kasa modeli, ısı geçirmez beton dolguya sahiptir ve iç kısımdan zemine monte edilerek kullanılabilir. 6 basamaklı elektronik tuşlu kilitleme özelliğinin yanı sıra anahtarla da açılabilir.

Bu ve benzeri birçok mini çelik kasa modeli için alışveriş sayfalarımızdaki diğer modelleri inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın