Küçük Para Kasası Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Küçük Para Kasası Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Küçük para kasası, kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda satın aldığı;  para, çek, altın, önemli evrak gibi eşyalarını saklamak için kullandığı önemli bir üründür. Bu ürün satın alınmadan önce kullanılacağı yer göz önüne alınarak hangi ölçüde satın alınacağı belirlenmelidir. Çünkü küçük para kasası uzun ömürlü bir ürün olduğu için doğru karar verilmelidir.

Para kasaları kullanım yerine göre ofis tipi ve ev tipi olarak ikiye ayrılırken, ihtiyaca göre ise yangına karşı güvenli, hırsızlığa karşı güvenli ve komplike güvenli para kasaları olarak üçe ayrılır. İhtiyaca göre çeşitlerini bir sonraki başlık altında inceleyeceğiz.

Ev tipi para kasaları küçük para kasaları çeşitleri arasında en büyük yeri kaplar. Boyut olarak incelediğimizde ev tipi olduğu için ölçüleri çok daha düşük olmaktadır. Evde kısıtlı ve dar alanlarda kullanımı daha kolay olmaktadır. Tabi ki ihtiyaca göre büyük çeşitleri de mevcuttur. Yükseklikleri 40 cm’den başlayıp ihtiyaca göre 1 metreyi geçebilmektedir.

Ofis tipi para kasaları ise, küçük para kasaları arasında daha dar bir kapsama girer. Yükseklikleri yine 40 cm’den başlayıp ihtiyaca göre 2 metreyi bulabilmektedir.

Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Para kasası satın almadan önce ihtiyacın belirlenmesi çok önemlidir. İhtiyaçtan kastımız sadece kullanım yeri ve ürünün ölçüleri olmamalıdır. İçinde sakladığımız ürünün ve koşullarında alacağımız ürüne uygunluğu önemlidir.

Ürünü hangi tehditlere karşı korumak istediğimizi belirlersek daha doğru bir satın alma gerçekleştirmiş oluruz. Örneğin; dışarıdan gelecek tehditlere karşı korumak (hırsızlık v.s) ,ev ve işyerinde çocuklardan ya da çalışanlardan korumak ve yangına karşı korumak gibi. Küçük para kasası korunurken öncelik bulunduğu yere sabitlemek olmalıdır.

Hem hırsızlığa karşı güvenli hem de yangın tehlikesine karşı güvenli bir ürün istiyorsak komplike güvenli para kasası sizin için ideal ürün olacaktır. Tabi ki güvenlik tedbiri aldığımız nedenler arttıkça ürün fiyatı da yükselmiş olacaktır. Komplike güvenli para kasaları daha kalın bir malzemeden üretilir ve daha ağırdır.

Para Kasası Nereden Alınır?

Her üründe olduğu gibi para kasalarında da aldığınız yer çok önemlidir. Tabi ki küçük para kasası gibi uzun ömürlü bir üründen bahsediyorsak aldığımız yerin önemi daha da artmaktadır.

Para kasası alınırken ürünün fiyatından önce ürünü aldığımız firmanın güvenilir olması gerekmektedir. Bunun en önemli sebebi, firmada da kasanın bir yedek anahtarının olmasından dolayı hırsızlık problemi ile karşı karşıya kalma durumu doğabilir. Aynı zamanda ürünle ilgili herhangi bir sorun ile karşılaştığınızda bir servise ihtiyaç duyduğunuzda firmanın tekrar ulaşılabilir olması gerekmektedir.

Firmayı tercih etmeden önce, firmanın referanslarına, kaç yıllık bir firma olduğuna ve servis hizmeti verip vermediğine dikkat etmeliyiz.

Yorum yapın