Çelik Para Kasaları Artık Gerekli Bir İhtiyaçtır - Blog | Kasa.com.tr
Seyahat ederken paranızı güvende tutunuz

Çelik Para Kasaları Artık Gerekli Bir İhtiyaçtır

Günümüzde sadece işyerlerinde değil evlerde de çelik para kasaları özel ve değerli eşyaların saklanması amaçlı kullanılmaktadır. Sadece hırsızlıklara karşı değil yangın veya deprem gibi istenmeyen durumlara karşı da koruma sağlayan bu kasalar en güvenli saklama yöntemlerinden biridir.

Para yanı sıra, ziynet eşyasından, bilgisayara, değerli evraklara ve hatta elektronik eşyalarında güvenli şekilde saklanabilir. Evlerde yer alan kasaların kullanılmasında gerektiğinde herkesin ulaşması istenmeyen silah gibi eşyalar da sıklıkla saklanmaktadır.

Çelik para kasası genel olarak anahtarlı olsa da artık manyetik veya elektronik şifreli olarak açma ve kapama sistemleri bulunmaktadır. Birçok boyut ve ağırlıkta olan bu kasalar ihtiyaca ve isteğe uygun olarak farklı niteliklerde de seçilmektedir. Mesela özellikle bilgi güvenliği için elektronik saklama araçları burada saklanacak ise nem ve sıcaklık ayarı ona uygun bir kasa seçilmelidir. Bu özelliklerine bağlı olarak para kasası nasıl kullanılır, öğrenmek ve kullanmak aldığınız ürünün uzun süreli kullanımı için gerekli bir unsurdur.

Para kasası seçiminde üretim standartları ve firma güvenliği de çok önemlidir. Garantili ve sertifikalı ürünler arasında seçim yapılmalıdır. Güvenilir bir firmadan alınması da gerekli olan ürünler arasındadır.

Çelik Para Kasası Nasıl Efektif Kullanılır?

Para kasaları ağırlık, boyut ve içerisinde saklanacak olan değerli eşyalara göre farklı niteliklerdedir. Bu nitelikler para kasasının nasıl kullanılması gerektiğini belirler. Para kasası nasıl kullanılır, kısaca göz atalım;

  • Eğer küçük bir para kasası kullanıyor ise uygun bir yerde saklanması büyük ise gene ona uygun bir yerde muhafaza edilmesi gereklidir. Eğer mümkün ise ev yapılırken inşaat aşamasında para kasası için uygun bir yer yapılması güvenlik açısından çok yararlı olacaktır. Para kasalarının oldukları yere sabitlenmesi de güvenlik açısından yararlı olacak bir unsurdur. Genel olarak küçük para kasalarında sabitleme araçları bulunmaktadır. Çelik dübeller ile duvara veya yere sabitlenerek kasanın hareket ettirilmesi de önlenmiş olur.
  • Klasik anahtarlı olan para kasalarında kasanın yedek anahtarın kasanın bulunduğu mekân dışında bir yerde saklanması önemlidir. Ayrıca elektronik veya mekanik şifreli para kasalarında da kolay çözülmeyecek uzun ve karmaşık şifrelerin verilmesi gereklidir. Unutulma olasılığına karşı bu şifrelerde yine başka yerde saklanabilir. Özel günler, yaş günleri gibi tahmin edilen rakam veya isimler şifre için asla seçilmemelidir.
  • Özellikle elektronik şifre ile kullanılan para kasalarında pilin bitmesine karşı dikkatli olunmalıdır. Genel olarak bu durum için kasaya güç sağlayacak bir aparat firmalar tarafından verilmektedir. Ancak gene de her türlü duruma karşı hem şifreli hem de anahtarlı sistemlerin olduğu kasaların tercih edilmesi yararlı olabilir.
  • Para kasaları görüntü olarak caydırıcı olsa bile genel olarak gerektiğinde sarsıntı gibi durumlara karşı alarm verecek sistemler ile donatılması caydırıcı olacaktır. İkinci bir güvenlik önlemi değerli eşyalarımızın korunması için asla az olmayacaktır.

Para kasası nasıl kullanılır bilmek ve ona göre kullanmak önemlidir. Çünkü bu eşyalar sıklıkla alınmayan, uzun süreli kullanımlar için tercih edilen eşyalardandır.

Para Kasalarında En İyi markalar En Uygun Fiyatlar

Kasa.com.tr olarak kurulduğumuz günden bu güne siz değerli müşterilerimizin değerli varlıklarını korumak için çalışmaktayız. İnternet sitemizde ve Anadolu yakasında yer alan iki mağazamızda en iyi kasa markaları ile hizmet veriyoruz.

Uygun ödeme ve teslim koşulları ile ihtiyacınıza en uygun kasaları bizde rahatlıkla bulabilirsiniz. Garantili ve sertifikalı ürünlerimiz ile sizin değerlerinizi en iyi şekilde korumak için çalışmaya devam edeceğiz.

 

Yorum yapın