Özel Eşyalar Ne Kadar Gizlenebilir?

Özel Eşyalar Ne Kadar Gizlenebilir?

Kasa kullanımının esas sebebi özel eşyaların güvenliğini sağlamaktır. Onlarca güvenlik tedbiri ile donatılmış kasalar kullanılarak bu güvenliği sağlamak artık çok kolay. Ama bu kasalar bir taraftan güvenliği sağlarken, diğer taraftan da “benim içimde çok değerli eşyalar var” cazibesi taşıyor. İşte bunu engellemek için neler yapılabilir biliyor musunuz?

Ya da şöyle soralım: Çelik kasa nasıl boyanır bilgininiz var mı?

Özel eşyaları hırsızların ve istenmeyen gözlerin uzağında tutmak için kullanılan klasik yöntem onları gizlemektir. Türk filmlerinde de sıkça karşılaştığımız toprağa gömme bunun en eski türüdür. Bunun yanında baca boşluğuna saklamak, halı altına saklamak, mutfakta kullanılmayan bir tencerenin içine saklamak gibi yüzlerce pratik ve güvenli olmayan yöntem de kullanılıyor. Özel eşyalar gizli kaldığı sürece saklamakta bir sakınca yok. Ama ya yerleri keşfedilirse? Bir tencerenin içinden altınları almak ne kadar zor olabilir ki?

Kişisel eşyaların tam anlamıyla güvende olabilmesi için kasalarda saklanması, bu kasaların da evin baş köşesinde durmak yerine gizli kapaklı bir yerde bulunması gerekiyor. Tabii ki kocaman kasaları bir yere saklamak o kadar kolay değil. Yine filmlerden örnek vermek gerekirse, hani o duvardaki tablonun arkasında bulunan gömme kasalar vardır ya, işte bunun gibi bir yöntem kullamak son derece akıllı bir davranış. Ya da gömme kasayı tablonun arkasına saklamayıp, sanki orada değilmiş gibi boyayabilirsiniz.

İstenmeyen Gözleri Uzakta Tutmak Güvenliğin İlk Şartı

Çok değerli bir eşyanız olduğunu kimse bilmezse, çok değerli eşyanız çok daha güvende olur. Aynı şekilde, çok değerli eşyanızı sakladığını kasanın varlığı kimse tarafından fark edilmezse, kasanız, dolayısıyla çok değerli eşyanız güvende olur. Bu açıdan bakılınca gömme kasa kullanmak ve bu kasayı boyamak mantıklı duruyor. Durum buyken ve anasayfamızda da görebileceğiniz gibi boyanabilen çelik kasalar da üretilirken geriye tek bir soru kalıyor: Çelik kasa nasıl boyanır?

RAL kodlarını hiç duydunuz mu? Bu kod, boyanın tonlarını kodlayarak daha sağlıklı bir kartela üretilmesini sağlıyor. 1920’li yıllardan beri kullanılmakta olan bu kod, boya kartelalarında gördüğünüz renklerin bu kadar çok olmasının sebebi diyebiliriz. Örneğin “açık sarı” dendiğinde, açık tanımının yüzlerce tonda karşılığı olabilir. İşte RAL kodu bu tonlarının tamamını kataloglayarak tam olarak istediğiniz ve ihtiyacınız olan renge ulaşmanızı sağlıyor.

Şu an sitemizde de satılan ve Kale tarafından üretilen Kale KK 450 gömme kasa gibi modeller, herhangi bir rengin RAL kodunda selülozik yaş boya ile boyanabiliyor. Kale, gizliliğin güvenliğin ilk şartı olduğunun bilincine vararak bu tarz boyanabilen gömme kasalar üretmeye devam ediyor. Bu sayede ev ve iş yerinde kullanılan kasaların çok daha güvende olması amaçlanıyor.

Güvenliğe Verdiğiniz Önem Gizlilik ile Ölçülüyor

Buradan, gizlilik sağlanınca güvenlik ikinci plana atılıyor gibi bir anlam çıkmamalı. Örneğin Kale KK 450 duvar kasası, şu an ofis tipi kasalar arasındaki güvenlik sistemlerinin en iyilerinden birine sahip. Bunun yanında boyanarak gizlenebiliyor ve bu da güvenlik derecesini diğer ev kasalarına oranla daha yukarılara çıkartıyor. Güvenlik ve gizliliğin birbirinden ayrılmayan iki parça olduğunun farkına varılması gerekiyor.

Çelik kasa nasıl boyanır ve ne gibi faydaları vardır sorularının cevabının verildiğini düşünüyoruz. Şimdi sizin karar vermeniz gerekiyor. Hantal, yerinden kıpırdamayan, kuvvetli patlayıcılarla dahi kırılmayan, hantal ve dekoratif olmaktan uzak kasalar mı, yoksa duvara gömülebilen ve boyanabilen, gözlerden uzak kasalar mı. İki tip de anasayfamızda alıcılarını bekliyor.

Yorum yapın