Güvenlik İhtiyacını Nitelikli Koruma ile Giderin

Güvenlik İhtiyacını Nitelikli Koruma ile Giderin

Güvenlik, insanların yoğun olarak ihtiyaç duyduğu bir haktır. Her insanın güvenli şekilde yaşama ve sahip olduklarını güvende tutma hakkı vardır. Maalesef bunu çoğu insan elde edemiyor. Toplumlar geliştikçe hırsızlar da gelişiyor. Teknoloji ilerledikçe hırsızların sahip olduğu teknoloji de ilerliyor. Dolayısıyla özel eşyaların korunması adına çelik kasalardan faydalanmak her geçen gün daha mantıklı bir hale geliyor. Çelik kasa özellikleri ile son derece güvenli bir koruma sağlıyor.

Güvenlik probleminin bu derece yaygın olmasının temel sebeplerinden biri de bilgi toplumunda yaşıyor olmamız. Güvenlik her birimizin ihtiyacı olmasına rağmen, gelişen teknolojiyi, interneti, başkasının güvenlik hakkını ihlal etmekte kullananların sayıları artıyor. Bulut teknolojisinden indirilen kayıtların hatırası hala taze iken, bir fotoğraf için bunu yapan maddiyat için neler yapmaz diye düşünmeden edemiyoruz.

Kasa.com olarak maddi birikimlerinizi, manevi değeri yüksek takılarınızı ve değerli evraklarınızı, bu tip hırsızlıklardan kurtarmak adına bir çok ürün sunuyoruz. Dünya piyasasında en dayanıklı ve güvenilir ürün olarak bilinen markaları ve bu markaların ürettiği üstün özellikli çelik kasaları ayağınıza getiriyoruz. Çelik kasa özellikleri neler olmalıdır, aşağıda beraber inceleyelim.

Güvenlik Yalnızca Anahtar ile Sağlanmaz

Eski dönem kasalarında, kopyalanamaz bir anahtar ile kasanın kitlenmesi güvenlik açısından yeterli olarak görülürdü. Öncelikle şunu söyleyelim; kopyalanamayan anahtar yoktur. Kaldı ki anahtar kopyalanamasa bile, o kasayı açmak için pek çok yol bulunuyor.

Bu sebeple, en üstün güvenliği sağlayan çelik kasa özellikleri olarak aşağıdaki maddeleri sıralayabiliriz:

  • Yanmazlık. Kasa, içindeki değerli evrakları en az 1 saat yanmadan koruyabilmeli.
  • Ağırlık. Kasa isteyen herkesin sırtına atıp taşıyabileceği ağırlıkta olmamalı.
  • Çift kilit. Mümkünse hem dijital hem de manuel birbirine bağlı iki kilitle korunmalı. Dijital kilit için elektrik kesintisinde yedek batarya veya acil durum girişi bulunmalı.
  • Kırılmazlık. Matkap kullanımına karşı kalın çelikten yan ve kapak duvarları olmalı. Buna ek olarak mümkünse menteşeleri içten olmalı.
  • Kasa içten vidalarla yere veya duvara sabitlenebilmeli. Hareket etmesinin önüne geçilmeli.

Güvenlik Hakkınızı Korumak için Ne Duruyorsun?

Güvenlik ve mahremiyet bu kadar önemli ve değerliyken, günümüzde bunları korumanın ne kadar zor bir hal aldığının farkındayız. Maddi kaynaklar ve manevi değeri olan eşyalar da dahil olmak üzere, insanlar kendilerine ait olanı başkalarından korumak için kasalara ihtiyaç duyuyor. Biz de bu noktada insanların ihtiyaçlarını karşılamak adına devreye giriyoruz.

Yukarıda sıraladığımız çelik kasa özellikleri genel olarak bütün güvenlik sertifikalı çelik kasalarda bulunması gereken özellikler. Dünya çapında üretim yapan Yale veya yerli üretimde yakından tanıdığımız Kale gibi firmaların daha özelleştirilmiş kasaları da bulunuyor. Bu kasalara ulaşmak için hemen anasayfamıza giderek, ihtiyacınıza uygun kasayı belirleyebilirsiniz.

Yorum yapın