Bankaya Yatırmadığınız Paralarınızı Çekmeceye Koymayın

Bankaya Yatırmadığınız Paralarınızı Çekmeceye Koymayın

Bankalar hayatımızda çok önemli bir yerdeler, burası kesin. Fakat bankadan para çekmek çoğu zaman uzun sürebiliyor ve bürokratik bir karmaşaya dönüşebiliyor. Haftasonu yapılacak ödemenin parası haftaiçi çekilse bile bu yüksek meblağın saklanacağı bir yer bulmak gerekiyor. Kısaca nakit paranın belirli zamanlarda kişilerin yanında bulunması gerekiyor. Bu tip zamanlar hırsızların en sevdiği zamanlar, malum. Dolayısıyla bu paranın kasada bulunması en güvenlisi ve sağlıksı. Hala evinizde veya iş yerinizde kasanız yoksa, para kasa fiyatları hakkında küçük bir bilgilendirme yapalım.

Para kasa, ev tip ve şirket tipi olarak şekil değiştiriyor. Ev tipi olan kasaların büyük ve hantal olması tercih edilmiyor. Genellikle duvara gömülü olarak kullanılabilecek, içinde küçük meblağların saklanabileceği ergonomik kasalar tercih ediliyor. Tabii ki bu kasaların küçük olması daha güvensiz olduğunu göstermiyor. Her kasanın sertifika sistemi bulunuyor ve boyutları ne olursa olsun bazı kurallara uygun olmaları gerekiyor.

Şirket tipi kasalarda ise boyut olarak ev tipi kasalardan daha büyük ürünler tercih ediliyor. Buradaki esas sebep hacimsel sıkıntı olmaması. Büyük meblağların kolaylıkla saklanabileceği, güvenlik açığı olmayan kasaların kullanılması gerekiyor. Ayrıca kasanın ağır olması ve bulunduğu yere sabitlenebilmesi, şirketler tarafından oldukça önemsenen bir konu. Yanmazlık ve kasanın galvanize çelikten yapılması da diğer önemli unsurlar olarak göze çarpıyor.

Çelik Kasalar Lüks Değil, İhtiyaçtır

Son birkaç yıldaki teknolojik gelişmeler ile kolaylaşan kasa üretimleri sayesinde, para kasa fiyatları eskiden olduğundan çok daha düşük seviyelere indi. Bunda kasaların önceden bir lüks ve zenginlik alameti olarak görülmesi durumunun günümüzde ortadan kalkması da var. Artık şirketler ve bireysel kullanıcılar biliyor ki, paralarını ve değerli evraklarını güvende tutmak bir lüks değil ihtiyaçtır.

Para kasa fiyatlarına kısaca örnekler verelim;

Ev tipi küçük kasaların en çok tercih edilen modelleri arasında olan Kale KD/060/30-100 motorlu şarjlı laptop tipi kasa, şu an anasayfamızda 560 TL’den alıcı buluyor. Kale KK 300 elektronik şifreli çelik kasaa ise 1850 TL’den satılıyor.

Şirket tipi kasaların en çok tercih edilen modellerinin başında gelen Kale KK-EK 400 şifreli çelik para kasası 880 TL’den satılıyor. Duvara gömüldüğü için hem şirket hem de ev kullanımına uygun olan Kale KK 450 duvar kasası ise anasayfamızda 1300 TL’den satılıyor.

Paranızı Güvende Tutmanın En Sağlıklı Yolu: Çelik Kasalar

Kısaca, paranızı güvende tutmak için harcayacağınız para sandığınız kadar yüksek değil. Üstelik sizi koruyacağı büyük kayıplar göz önüne alınınca para kasa fiyatları hesaplı bile sayılabilir. 500 TL ile 2000 TL arasında değişen fiyatlarla öz sermayenizi ve birikimlerinizi güvende tutabilirsiniz. Hemen anasayfamıza girerek kasa fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi alabilir, istediğiniz modeli satın alarak kendinizi güvende hissedebilirsiniz.

Yorum yapın