VALBERG Yangın ve Güvenlik Sertifikalı Kasa

Neden Sertifikalı Çelik Kasa Seçilmesi Önemli?

Sertifikalı çelik kasa kısaca sertifikası olan ve uluslararası kabul edilmiş standartlara göre üretilmiş çelik kasalara denilmektedir. Çelik kasaların güvenirliliği ve dayanıklılığı bu sertifikalar ile kanıtlandığı gösterilccmektedir.

Yangına dayanıklı olan çelik kasalar için 120 dakika 1050 derece ve data –kağıt ve disket standartları vardır. Bu demektir ki en düşük 60 dakika kâğıt ve en yüksek olarak da 120 dakika disket koruma standarttı bulunmaktadır. Kağıt gibi değerli belgeleri korumak için çelik kasaların içi sıcaklık dereceleri 150 olması gerekirken, data, cd gibi elektronik malzemeler için 50 derece olması gerekir. Kartuş ve disketlerin korunması için de çelik kasanın iç sıcaklığı 30 derece olmalıdır.

Belirlenen bu sıcaklık dereceleri Amerika ve Avrupa da EN 1047 ile NT Fire 017 standartlarına dayalıdır. Bu standartlar ürünlerin test edildiği ve bu sıcaklıklara dayandığının kanıtlanmış göstergeleridir.

Bu sebeple bu sertifikalar çelik kasada data verileri saklamak isteyenler için çok önemli hale gelmektedir. Eğer dayanıksız bir çelik kasa varsa yangın veya sel gibi istenilmeyen bir durum karşısında firmalar için geri dönülemez sonuçlar doğabilir.

Sertifikalı Çelik Kasa Çeşitlerinde Sertifika Neden Önemlidir?

Sertifikalı çelik kasa çeşitlerinde bulunan sertifika Avrupa standartlarını içermektedir. Yangına dayalı olan çelik kasaların sertifikaları NT Fire 017 60 – 90 – 120 Paper – Data – Disket, Grade Euro VDS Class II yanı sıra EN 1143 – 1 ve KS G 4500 sertifikalarıdır.

Bu sertifikalar çelik kasaların 1090 derecedeki sıcaklıklara 60, 90 ile 120 dakika şeklinde ısıya maruz kalacak şekilde test edildiğinin göstergesidir. VDS Clas II ile European LPC ve APSAD de çelik kasaların Avrupa bulunan en önemli test enstitüsü olan EFSG (Avrupa Yangın ve Güvenlik Grubu) tarafından özellikle yangına ve dış ataklara karşı test edildiğini göstermektedir. Yapılan testler sonucunda çelik kaslara sertifikalar verilmektedir.

Üretici firmaların ürettikleri çelik kasalar için sertifika süreci ortalama üç yıl sürmektedir. Bu süreçte de sürekli denetlenmektedirler. Bu sebeple çelik kasa alırken yukarıda anlatılan sertifikalarının olup olmadığına dikkat edilmelidir.

Güvenilir Firma Güvencesi ile Sertifikalı Çelik Kasa Modelleri

Sertifikalı çelik kasa çeşitleri, Türkiye’nin en dinamik çelik para kasası satış sitesi güvencesi ile siz değerli müşterilerine sunulmaktadır. Çok çeşitli ödeme seçenekleri yanında peşin fiyatına 9 taksit gibi kolay ödeme avantajları ile ihtiyaca ve isteğe uygun çelik kasalar bulunmaktadır.

Kasa.com.tr online satış sitesinde stok sorunu yaşamadan hızlı teslimat ve ücretsiz kargo avantajları ile rahat ve güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Türkiye’nin en prestijli online çelik kasa satış sitesi olan kasa.com.tr de yetkili bayii güvencesi ile stok sorunu yaşamadan ürünlere ulaşabilirsiniz.

Kampanyalar ve indirimler ile bütçenizi zorlamadan varlıklarınızı en iyi çelik kasalarda koruma sağlama imkânı bulacaksınız.

Yorum yapın