Ateşe Dayanıklı En İyi Çelik Kasalar

Çelik Kasa Neden Tercih Edilmektedir? Sizler için bunu açıklamak istedik.

Çelik kasalar değerli eşyaların korunması ve güvenle saklanması amacı ile kullanılan eşyalardır. Çelik kasalar ile değerli eşyaların çeşitli risklerden, hırsızlıktan, yangından ev izinsiz kullanımdan korunması ve uzun yıllar boyunca sağlam kalması mümkün olmaktadır. Çelik kasalar yangın gibi bir doğal afetin yanı sıra sel ve deprem gibi afetlerin değerli eşyalara zarar vermesini engellemek için kullanılmaktadır.

Yangın diğer doğal afetlerden farklı olarak binanın yanması ve içindeki eşyaların da yanıp kül olması ile neticelenmektedir. Yangın sırasında ortaya çıkan ısı bazen çok yüksek derecelere çıkmakta ve bina içindeki eşyaların erimesine neden olmaktadır. Yangınlar sırasında görülen bu durumlarda değerli eşyaları korumak ancak ateşe dayanıklı çelik kasalar ile mümkündür. Bu tür kasalara yanmayan çelik kasa adı verilmektedir.

Ateşe Dayanıklı En İyi Yanmayan Çelik Kasalar Nasıl Anlaşılır?

Yangına Dayanıklı Çelik Kasalar

Çelik belirli bir erime noktası olan bir metaldir. Çelik metali yüksek bir sıcaklığa ulaştığında erimeye başlar. Çelik ile yapılan çeşitli alaşımlar ile çelik malzemenin erime sıcaklık değerleri yükseltilebilmektedir. Çelik denilen metal erimesi zor bir metal olduğundan genellikle erimez olarak bilinse de yangın sırasında ortaya çıkan yüksek ısılar bazen çeliğin erimesine neden olabilmektedir.

İşte burada yanmayan çelik kasa tabiri dikkati çekmektedir. Yanmayan çelik kasa genel anlamı ile çeşitli alaşımlar ile zenginleştirilmiş erime noktası yükseltilmiş kasalara verilen isimdir. Piyasada her ne kadar birçok firma yanmayan çelik kasa ürünü sunduğunu iddia etse de bir çelik kasanın yanmama özelliği olup olmadığını anlamanın en iyi yolu yanmazlık puanına bakmaktan geçmektedir. Yanmazlık puanı yüksek olan çelik kasalar genellikle daha dayanıklıdır.

En iyi yanmayan çelik kasaları tespit edebilmenin en iyi yolu ürünün yanmazlık puanına bakmaktan geçmektedir. Bu puan kafadan verilen bir puan olmayıp çeşitli testler yardımı ile tespit edilebilmektedir. Genel geçer bir skor olan bu puan sayesinde bir çelik kasanın ateş karşısında ne kadar dayanıklı olduğunu anlamak mümkün olabilmektedir. Bu nedenle de çelik kasa seçiminde değerli eşyaları yangına karşı koruyabilmek için yanmazlık puanına bakmak önemlidir.

En İyi Yanmayan Çelik Kasalar Kasa.com.tr Online Satış Sitemizde

Firmamız değer verdiğiniz eşyaların korunması ve güvenle saklanabilmesi adına önemli bir firmadır. İthal ya da yerli ürün çeşitleri ile piyasada yangına ve yüksek sıcaklıklara en dayanıklı ürünleri sizlere sunmaktayız. Siz de değer verdiğiniz eşyalarınızı güvenle korumak için bizden yardım alabilirsiniz.

Uygun fiyatlara sahip olabileceğiniz yanmayan çelik kasa ürünlerini bizden alarak hem kalitemizden hem de düşük fiyatlarımızdan faydalanabilirsiniz. Yüksek yanmazlık puanı ve düşük fiyatlar üstüne üstlük ürün garantisi sadece bizdedir. Müşteri memnuniyetini esas aldığımız, ilkeli ve dürüst çalışma prensiplerimiz ile sizleri değer vermekteyiz. Siz de size değer veren değerli eşyalarınız için en nitelikli ürünleri sunan firmamızı tercih edebilirsiniz.

Yorum yapın