Ailenizden Uzakta İken Bile Silah Kasanızın Erişilebilir Olmasını Sağlamak

Acil bir durumda tabancanızın erişilebilir olmasını nasıl sağlıyorsunuz, ancak belirli bir çocuğun veya gencin erişemeyeceği bir yerde mi? Bu düşündüğünüzden de zor olabilir ama bu sorumluluk sahibi silahlı ailelerde ele alınması gereken bir bilmecedir. Cevap ise doğru ekipmanı kullanmaktır.

Silah Kasanızı Nasıl Ulaşılabilir Tutabilirsiniz?

Açıkçası, büyük bir silah dolabı ya da tüfek kasası asla taşınabilir olmaz. Ama belli tip kasalar ulaşılabilirlik ve güvenlik dengesini sağlamada harika seçeneklerdir.

  • Yatak altı silah kasaları: Belki de ulaşılabilirlik için en açık seçenek, bu güvenli kasalar yatak altında kolayca saklanabilir, araçta ya da dolapta saklanabilir. Güvenli ve hızlı erişim için cıvatalı olacak şekilde tasarlanmıştır.
  • Biyometrik kasalar: Biyometrik bir tüfek kasasına inanılmaz derecede hızlı erişilebilir ve hemen hemen her yerde saklanabilir. Örneğin; Sentry Safe QAPIBE kolay ulaşılabilir biyometrik kasalar. Bunlar davetsiz misafirlere karşı tamamen koruma sağlamayabilir ama aile üyeleri bunu açmak için balyoz kullanmayacaktır.
  • Çekmeceli kasalar: Çok kompakt ama güvenli bir başka seçenek de çekmece kasaları, depolaması kolay, erişilmesi kolay ve davetsiz bir misafirin açması zor olan kasalardır.
  • Tetik kilidi: Basit ve uygun fiyatlıdır, birçok silah şimdi bunlarla birlikte satılıyor. Tetik kilidi yetkisiz kişilerin silahı ateşlemesine engel olur. Bunlar belki diğer seçeneklere göre daha az güvenli ama erişilebilirlik için basit bir tetik kilidini yenmek zor.
  • Silah kasanı sakla: Silahınızın kasası elinizin altında; bir kitap çantasının arkasında veya duvarda saklıysa, örneğin,  erişilebilirliği koruyarak biraz daha büyük bir kasayı kullanabileceksiniz.

Silah Kasanızı Nasıl Güvende Tutarsınız?

Silahlarla birlikte büyüyen bizlerin çoğu, ailemizin kasasına istediğimiz her an girebiliyorduk hatta bunu fark bile etmiyorlardı. Çocukların veya gençlerin bir şifre kombinasyonunu çözme gücünü kesinlikle küçümsemeyin. Silahlarınızı güvende tutmak için bazı önlemler var.

  • Sık sık şifre kombinasyonunuzu değiştirin: Çocuklar güvenli kombinasyonları tesadüfen bulacaklardır. Eğer kombinasyonunuzu sık sık değiştirirseniz risk ortadan kalkar.
  • Silahlarınızı boşaltın: Cephaneyi ayrı ayrı saklayın. Silah sahipleri bazen bunu yapmaktan nefret ediyorlar, çünkü acil bir durumda ellerinin sıkışacağından korkuyorlar. Bunula birlikte, silahınızı ve mühimmatınızı ayrı ancak kolayca erişilebilen tonozlarda tutarsanız, bir saldırı halinde çok fazla hız kaybetmeden güvenliğinizi sağlarsınız.
  • Tabancalardan uzak durmayı düşünün: Çocuklarınız silahlarınızı ve mühimmatınızı ellerine alsalar bile, yarı otomatik bir silahı yükleme becerisinden yoksun olabilirler. Tabancalar daha kolaydır. Silah olarak tabancaların pek çok avantajı vardır ancak bunun yerine yüksek kaliteli bir yarı otomatik tabanca düşünün.

Silah sahipleri erişilebilirlik ve güvenlik arasında dengeli bir mücadele vermelidir. En kolay ulaşılabilir seçenek silahlarınızı yastığınızın altında tutmaktır ancak bu çok güvenli değildir. En güvenli seçenek, silahlarınızı çok yüksek güvenlikli bir kasaya kilitlemek ve şifre kombinasyonunu olabildiğince sık değiştirmektir. Ancak bu muhakkak şart değildir. Ama doğru seçeneklerle ve doğru ürünlerle ikisinden de vazgeçme gereği olmayacaktır.

Hangi silahın seçilebileceğine dair herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bizi 444 16 90 numaralı telefondan arayınız. En iyi seçeneği belirlemek için tartışmaktan ve yardımcı olmaktan çok mutlu oluruz.

Yorum yapın