NATO SAFE Ofis tipi Çelik Kasa

Ofis Tipi Kasalarda Nelere Dikkat Edilmeli?

Bazı eşyaların korunması her şeyden önemlidir. Bir ofis tipi çelik kasa satın aldığınızda üst düzey bir güvenliğe sahip, belge ve kıymetli varlıkların depolanması ve iç dizaynın elverişliliği sayesinde son derece kullanışlı ve işlevsel bir depolama aracı elde etmiş olursunuz.  Ofis tipi kasayı her türlü işyeri ortamında kolaylıkla monte ederek kullanabilirsiniz. Ayrıca ofis tipi kasa modellerindeki birçok çeşitlilik ve özellik sayesinde, piyasadaki en üst düzey güvenlik seviyesini kolaylıkla yakalamış olursunuz. Her tipte küçük kıymetli varlıkların ve belgelerin saklanması için mükemmel çözümler sunar. Ofis tipi geniş ve uzun bir kasa ile değerli eşyaları güven içinde saklamanın ne kadar kolay olduğunu görmek sizi şaşırtabilir. Hatta ofisiniz için özel üretim bir kasa siparişi vererek tam da ihtiyacınızı karşılayan ürünü elde edebilirsiniz.

İhtiyaca göre bir özel üretim ofis tipi bir kasa yerleştirme işlemi ne kadar sürer?

Bir kasa almadan önce, tam olarak ne tip bir kasaya ihtiyaç duyduğunuzu net olarak belirlemeniz gerekir. Saklamanız gereken malzemenin cinsinin kâğıt, ahşap ya da metal mi olduğu, malzemelerinizin sayısı ve ebatlarını net olarak belirleyin. Ofisinizdeki kâğıt evraklarınız için bir kasaya gereksinim duyuyorsanız, evraklarınızın sayısının zamanla artabileceğini de hesaba katarak uzun ve geniş dolap tipi bir çelik kasa almayı düşünebilirsiniz. Metal malzemeler, silah ya da dijital veri depolayıcı harici bellekler için ise daha küçük boyutlarda ancak raf yapısı eklenebilen bir çelik kasa alabilirsiniz.

Daha sonra bu malzemeleri hangi boyutlarda, ne tür özelliklere sahip bir kasada korumanız gerektiğine karar verin.  Örneğin, çok sayıdaki kâğıt ve metal eşyalar için ısı dayanıklılığı ve su sızdırmazlığı yüksek, büyük bir kasa yeterli olurken, değerli kâğıtların ve paranızın saklandığı daha küçük boyutlardaki bir kasanın hırsızlığa karşı alarm sisteminin de güçlü olması gerekmektedir.

Kimi zaman seçtiğiniz kasanın boyutu da bir güvenlik unsuru haline dönüşmekte. Büyük ve ağır kasaların, küçük ve portatif çelik kasalara göre çalınma ihtimali haliyle daha düşük olacaktır. Bu nedenle büyük kasalar soyguna karşı doğal bir güvenlik unsuru oluştururken, küçük ve portatif kasalarda güçlü bir alarm sistemi kurulması gerekebilir.

Ofis tipi kasa siparişinde göz önünde bulundurulması gereken bir diğer unsur ise, kasanın konulacağı alanın boyutlarıdır. Kasanın sadece iç hacmi değil, dış yüzeyi ile birlikte kapladığı alanı, kapısı, menteşeleri ve kilitlerinin kapladığı alan da göz önünde bulundurulmalıdır. Dolap içi veya duvar tipi kasalarda, kasanın tüm aksamı ile birlikte sığacağı şekilde ölçü alınmalı ve ona göre sipariş verilmelidir.

Son olarak, özel üretim ofis tipi kasalarda önemli bir diğer husus da çelik kasanın kapısının açılış yönüdür. Kasayı yerleştirmek istediğiniz mekânın konumuna bağlı olarak montaj yönünü talep edebilir ve kasanızın mekânınıza göre uyumlu hale getirebilirsiniz.  Mekânınıza ve özel gereksinimlerinize uygun özel üretim bir çelik kasa montajın süresi ise siparişin alınmasından sonra birkaç gün ile bir hafta arasında değişebilir.

Yorum yapın