Kale KK 450 Ev Tipi Duvar Çelik Kasası

Ev Tipi Kasaların Bakımı Nasıl Olmalı?

Çelik kasaların güvenlik seviyesi zamanla çeşitli nedenlerle azalabilir. Çelik kasaların güvenlik seviyesinin sürekli korunması için düzenli bakımının yapılması son derece önemli. Ev tipi kasalarda dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntı, kasanın nem düzeyinin kontrol edilmesi ve nem düzeyinin düşük tutulmasıdır. Aksi takdirde, nemli ortamda kasanızın içindeki kâğıt dokümanlar, dijital veri bellekleri gibi malzemeler bozulabilir ve kullanılamaz hale gelebilir.

Kasanın içyapısındaki nem seviyesini kontrol etmek çok zor bir işlem sayılmaz. Her yerde bulunabilen küçük nem emici, kurutucu paketlerden kasanın içine yerleştirmek suretiyle ortamdaki nem seviyesi düşürülebilir ve kasa içerisindeki evrakların ve verilerin sağlıklı bir şekilde korunması sürdürülür.

Küçük ve şarj edilebilir nem kurutma cihazları da çelik kasanın nem seviyesini kontrol etmekte ve içyapısının kuru kalmasını sağlamakta kullanılabilir.

Hangi Tür Eşyaların Korunmasında Düzenli Nem Kontrolü Yapmak Gerekir?

Çelik kasanın içerisinde nemden etkilenebilecek eşyaların başında silah ve kâğıt dokümanlar gelmektedir. Silah saklama kasaları mutlaka bakım gerektiren kasalardır. Bu tip kasalarda düzenli nem kurutma yapılmadığı takdirde içindeki silahların metal kısımlarının paslanabilir ve ahşap parçalarının bozulabilir. Özellikle aile yadigârı silahların saklanmasında kasa içinin nem kontrolünün yapılması ve basitçe küçük kurutucu paketlerle nemli ortamın kurutulması, silahınızın dış yüzeyinin hasar almasını engelleyecektir.

Nemli ortamdan olumsuz etkilenebilecek bir diğer malzeme de değerli kâğıt ve dijital evraklardır. Uzun süre arşivlenmesi gereken kâğıt belgeler ile dijital veri depolama cihazlarının güvenliği de ortamdaki nem ile doğrudan bağlantılıdır. Belgeler eskidikçe nemden etkilenme oranlarının artacağı göz önünde bulundurularak, en az iki haftada bir kasanızın havalandırılması ve içerisindeki nemin nem kurutucu makinalar ya da küçük paketler yardımıyla kurutularak küf oluşumunun önlenmesi gerekmektedir. Özellikle su geçirmez kasalar için bu işlemin uygulanması, kasanın içerisinde zamanla yoğunlaşan havanın belgelerinize zarar vermesine engel olur.

Evinizde, ofisinizde, işyerinizde belli bir alana özel, belli boyutlara sahip bir kasa siparişi vererek tam olarak tüm saklama ve depolama ihtiyaçlarınızı gidermeniz mümkün. Böylelikle yıllarca tek bir ürün kullanarak tüm saklama gereksinimlerinizi karşılayabilirsiniz.

Her Türlü Afete Karşı Bütünüyle Koruma

Kasa satın alırken göz önünde bulundurulması gereken en temel nitelik, kuşkusuz su baskınından yangına ve soyguna kadar her türlü afete karşı dayanıklılık göstermesidir. Evinizde bulunduracağınız bir çelik kasa, bu endişeyi tamamen geride bırakıyor ve tek bir modelde hem su sızıntısına, hem yüksek ısıya ve yanmaya, hem de hırsızlığa karşı yüksek koruma sağlıyor. Böylece, önemli evrakların ve kıymetli varlıkların sürekli güvende kalması sağlanıyor.

Ev tipi kasalarda ise iç dizaynın mücevherlerin, değerli taşların ve aile yadigârlarının birbirine zarar vermeden saklanmasına müsait olması için çekmece sistemi olan bir kasa tercih edilebilir. Böylece, güvenlikten vazgeçmeden yerden kazanabilirsiniz.

Yorum yapın