YALE YFM 695 Mega Boy - Yangın Sertifikalı Evrak Kasa

Çelik Kasa’nın Evrimi

Önemli eşyaların ve kıymetli evrakların güvenliği ve korunması amacıyla kullanılan çelik kasaların tarihi, sanayi devriminin başına kadar uzanır. O zamanlar, işletme defterlerinin çok sık çıkan fabrika yangınlarında zarar görmemesi için yangına dayanıklı çelik malzemeden yapılan kasalar çözüm olarak görülmüş.

Ardından çelik kasanın hırsızlığa karşı da koruyucu olabileceği akla gelmiş ve çeşitli şifre ve kilit sistemleri geliştirilmiş. Bugün piyasada çok sayıda kasa modeli ve farklı kilitleme mekanizmaları olan ve dayanıklılıkları daha yüksek kasalar bulunmaktadır.

Kale - KK-EK- 550 Şifreli Çelik Evrak Kasası
Ürünü incelemek için tıklayın

Başlangıçta şirket evraklarının korunması için tasarlanan evrak kasaları da çeşitlenmiş ve çok sayıda evrakın güvenlik içerisinde saklanmasının yanı sıra, organize bir şekilde arşivlenebileceği daha modern ve yüksek teknoloji ürünü kasalar geliştirilmiştir.

Evrak kasaları, yalnızca dosya ve önemli kâğıtları saklamak için düşünülmeyebilir. Büyük bir evrak kasası içinde hazırlanan özel bir bölme ile günlük para akışınızı da güvenceye alabilirsiniz. Ancak bu hem kullanım açısından zor olabilir. Hem de gün içerisinde sürekli kullanılan bir kasa, içindeki diğer eşyaların güvenliğini riske atabilir. Bu nedenle işyerleri için çelik para kasası ve dolap tipi evrak kasası şeklinde iki farklı kasa türü kullanmanız önerilir.

Ucuz modeller ise bu anlamda beklentinizi karşılamayabilir. Bu nedenle, bir evrak kasası satın alırken yanlış yönlendirmeden kaçınmalı ve güvenlik konusunda müşteri danışmanlarının yönlendirmelerine kulak vermelisiniz.

Tüm Çelik Kasalar Güvenli midir?

Esasında tüm kasalar güvenlidir, ancak farklı seviyelerde. Bazı kasalar daha çok sayıda güvenlik testinden geçerken, bazı kasalar daha az sayıda testten geçmiş ve daha az sayıda güvenlik sertifikasına sahip olabilir.

Ofisiniz için almayı düşündüğünüz bir evrak kasasının evraklarınızı hem yangına, hem hırsızlığa hem de su baskınlarına karşı iyi koruması gerektiği göz önünde bulundurulursa, almayı düşündüğünüz evrak kasasının da tüm bu testlerden geçmiş olması beklenir.

Evrak kasanızın yangın sertifikasının ne kadar süre ile aleve dayanıklılığı garanti ettiğini mutlaka sorun. İşyerleri için uzun süren yangınlar söz konusu olabilir. Bu durumlara dayanıklı bir evrak kasasının piyasadaki en yüksek aleve dayanıklılık süresine sahip olması gerekir. Aleve dayanıklılık süreleri de genellikle yarım saat ile 2 saat arasında değişmektedir.

Bununla birlikte evrak kasalarınızın hırsızlığa karşı dayanıklı olmasının yanı sıra, işyerinizin genel alarm sisteminin de iyi olmasına dikkat edin. Özellikle kasanızın bulunduğu kısmı kamera ile takip altında tutabilirsiniz.

VALBERG Granit 1065 - Yangın ve Güvenlik Sertifikalı KasaGelin, bir model önerisi olarak örnek bir evrak kasası inceleyelim. Modelimiz Valberg Granit 1065 yangın ve güvenlik sertifikalı kasa olsun. Bu kasa tamamen kıymetli evrak ve eşyaları yangın ve hırsızlık riskine karşı korumak için tasarlanmıştır. Kilit kısmı takviye çelik ile güçlendirilmiş olup yangına karşı 30 dakika dayanıklılığa sahiptir. Elektronik şifreli kasa anahtarı olup kilit kısmı takviye çelik ile güçlendirilmiştir.

Evrak kasası farklı özelliklere sahip olabilir. Farklı özelliklerdeki kasalar için alışveriş sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın