Yangın Sertifikalı Çelik Kasa Özellikleri

Yangın Sertifikalı Çelik Kasa Özellikleri

Kasalar değerli evrakları, mücevherleri ve eşyaları saklayan ürünlerdir. Değerli ve kıymetleri eşyaları saklayacak olan kasaların güvenlik standartlarının çok yüksek olması beklenir. Kasalar imal edilmeden ve satışa sunulmadan önce çeşitli testlerden geçirilir. Yapılan testlerle kasaların hırsızlık, delinme, darbe ve yangın gibi çeşitli olumsuzluklara karşı dayanıklılığı incelenir. Yangın sertifikalı çelik kasa çeşitleri, 1000 dereceye kadarki ısıya karşı dayanıklıdır.

30 ile 60 dakikaya kadar içindeki değerli eşyaları koruyabilir. Bu kasaların gövdesinde beton dolgular ve özel kimyasallar vardır. Beton, çelik bilindiği üzere ateşe dayanıklıdır. Kimyasal malzemeler de eklenince kasaların yangına karşı dayanıklılığı artmaktadır. Çelik kasaların kaliteleri güvenlik standartlarını artırır. Bundan dolayı eşyaları hiç tereddüt etmeden emanet edebilmek için kaliteli kasa almak gerekir.

Yangın Sertifikası ve Maksimum Güvenlik

Yangın, insanların asla yaşamak istemedikleri bir olaydır. Hiç farkında olmadan başlayan yangın anında bütün her yeri sarabilir. O anda değerli eşyaları ve evrakları kurtarmak mümkün olmayabilir. Bundan dolayı yangın sertifikalı çelik kasa kullanılmalıdır. Bundan yıllar önce Atatürk Havalimanı’nda bir yangın çıkmış. Bu yangının içinde milyonlarca dolar kalmıştı. Kasa yangına karşı dayanıklı olduğundan paralar zarar görmeden kurtarılmıştır.

Yaşanmış olaylardan ibret almak gerekir. Gelişen teknolojiyle birlikte kasalara yüklenen özellikler de artmış durumda. Kasaların güvenlik unsurları her geçen gün artırılmaktadır. Yenilenen özelliklerle birlikte kasaların sağlamlık, dayanıklılık ve emniyetli olması kullanıcılarını mutlu etmektedir. Dış gövdelerin güçlendirilmiş çelikte olması kasaların dayanıklılığını artırır. Güvenlik sertifikası alabilmesi için zaten kasanın bu donatılara sahip olması gerekir.

Yangın sertifikalı çelik kasa modelleri

Ülkemizde çok sayıda kasa üreticisi firma vardır. Her firma kendine göre farklı boyutlarda ve özellikte ürün imal etmektedir. Öncü ve kaliteli markalar, yangın sertifikalı çelik kasa üretmeye özen göstermektedir. Kasanın yüksek derecedeki ısıya dayanıklı olması değerli belgelerin ve kıymetli eşyaların korunması için şarttır.

Kasanın gövdesindeki beton, güçlendirilmiş çelik ve kimyasal malzemeler yanmasını ve erimesini önler. Yangın ısısına dayanıklılığı üründen ürüne değişmektedir. Bazıları 30 dakika iken bazılarının dayanıklılık süresi 1 saat kadardır. Koruma seviyesi yüksek olan bir çelik kasa modelleri daha fazla tercih edilmektedir. Yurt dışından alınan yangın sertifikası ürünlerin değerini artırmaktadır.